PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adsense Güncel Ban NedenleriWeBMasteR
18.Temmuz.2014, 16:26
AdSense reklamları görüntüleyen bir sitenin, benzersiz ve alakalı içerik sağlayarak kullanıcılara yeterince değer sunması ve az miktarda orijinal içerik bulunduran veya hiç orijinal içerik bulundurmayan sayfalara reklam yerleştirilmemesi önemlidir.

Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri kolayca bulabilmelidir.

Daha fazla bilgi için lütfen Google'ın Web Yöneticisi Kalite Yönergelerini ( 301 Moved (https://www.google.com/support/webmas...y?answer=66361) ) inceleyin.

Google reklamlarının görüntülendiği bir sitenin Google web yöneticisi kalite yönergelerine uygun olması önemli bir noktadır. Özellikle, site yararlı ve bilgi açısından zengin bir içerik sunarak kullanıcıya yeterince değer sunmalıdır. Ayrıca, içi boş bir kalıptan ibaret olan sayfalara Google reklamları yerleştirilemez.

Daha fazla bilgi için lütfen Google'ın Web Yöneticisi Kalite Yönergelerini (301 Moved (https://www.google.com/support/webmas...#quality&hl=tr)) inceleyin. Bu yönergelerden bazı alıntıları aşağıda bulabilirsiniz ancak, yönergelerin tümünü incelemek için zaman ayırmanızı tavsiye ediyoruz.
* Sitenizin sıralamasını veya Sayfa Derecesini yükseltmeye yönelik bağlantı hilelerine başvurmayın.
* Özellikle arama motorları için oluşturulmuş "eşik" sayfaları kullanmayın ve çok az miktarda orijinal içeriği olan ya da hiç olmayan bağlı şirket programları gibi başka içi boş kalıplara dayanan yöntemlere başvurmayın.
* Net bir hiyerarşiye ve net metin bağlantılarına sahip bir site oluşturun. Her sayfaya en az bir statik metin bağlantısından ulaşılabilmelidir.

Kaynak: Adsense Güncel Ban Nedenleri (https://www.webmasterlord.net/3502-adsense-guncel-ban-nedenleri.html)