PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Spam Site bildirme ve Spama düşmemek için yapmanız gerekenlerWeBMasteR
16.Temmuz.2014, 23:45
Google Spam Site bildirme ve Spama düşmemek için yapmanız gerekenler


Merhaba Google son zamanlarda spma sitelerle mücadele konusunda çok ciddi mesai harcamaya başladı. Öncelikle spam siteden kasıt nedir onu açıklayalım. Spam site içerisinde alakalı içerik bulunmamasına rağmen etiket ve benzeri yollarla o kelimeden hit çekme yönteminin kullandığı sitelerdir. Öncelikle bu tarz hilelerle önünüze geçen sizin başarınıza mani olan ve adil rekabet imkanı sağlamayan bu tip siteleri nasıl şikayet ederiz. Google'nin kendi açıklamasından alıntı yaparak izah edeyim.

''Spam bildirme
Arama sonuçlarımızın kalitesini yükseltmek için sürekli çaba gösteriyoruz. Dizinimize spam gönderen bir site bulduysanız bu bilgiyi lütfen bizimle paylaşın. Kabul edilebilir saydığımız uygulamalar hakkında bilgi için lütfen Web Yöneticisi Kurallarımızı inceleyin.

Yönergelerimize uygun olmayan bir siteyi bize bildirmenin en iyi yolu https://www.google.com/webmasters/to...amreport?hl=tr adresinden Spam Raporu göndermektir. Spam Raporları doğrudan mühendislerimize gönderilir ve spam

Kaynak: Google Spam Site bildirme ve Spama düşmemek için yapmanız gerekenler (https://www.webmasterlord.net/3485-google-spam-site-bildirme-ve-spama-dusmemek-icin-yapmaniz-gerekenler.html)