PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sudan ucuz laptoplar geliyordeniz
16.Temmuz.2014, 13:51
https://i.yenisafak.com/resim/site/615x326/laptop059db705.jpg

Microsoft'un yeni ve "sudan ucuz" Windows'lu laptopları, Google'ın Chromebook'una meydan okuyor!

Microsoft birçok farklı teknoloji alanında aktif bir kuruluş ve hemen hepsinde zirveye oynuyor. Nitekim uzun süredir laptop sektöründe bir şeyler yapmayı planlıyor ama bir türlü harekete geçemiyordu. Aradan geçen zaman içerisinde gerekli hesap kitabı yapan Microsoft, artık büyük ölçüde konuya hakim olan Google'ın Chromebook'larına karşı çok güçlü bir ürünle çıkmak üzere...

Firmanın her yıl düzenlediği ve an itibariyle devam eden Worldwide Partner Conference esnasında, HP'nin üreteceği yeni Windows laptop görücüye çıktı. İsim hakkında henüz net bir bilgi verilmese de "Stream" olarak anılacağı kuvvetle muhtemel. Cihazın beklenen satış fiyatıysa 199 dolar olarak belirtildi. Microsoft'un COO'su Kevin Turner'in yaptığı bir açıklamaya göre, bu cihazın yedi ve sekiz inç'lik, farklı Windows işletim sistemleri ile çalışan modellerinin de üretileceğinin altı çizildi ki, en küçük modelin beyan edilen 99 dolarlık etiket fiyatı, bir hayli dikkat çekti.

Cihazlar hakkında daha detaylı açıklamalara girmekten kaçınan Turner, daha ziyade piyasadaki rekabet üzerinde durdu ve şu sözleri sarf etti; "Üreteceğimiz bu yeni laptoplar ile düşük ve giriş seviyesi ürünlere yöneleceğiz. Elimizdeki ürünler ile Chromebook'lara karşı büyük bir avantajımız söz konusu ve bu pazarı kimseye kaptırmaya da niyetimiz yok."

https://yenisafak.com.tr/teknoloji-ha...ref=manset-5.1 (https://yenisafak.com.tr/teknoloji-haber/sudan-ucuz-laptoplar-geliyor-16.07.2014-667466?ref=manset-5.1)

zebun
16.Temmuz.2014, 16:29
bu aralarda düşük sistemli kelepir laptop üretmek moda sanırım merak ettiğim xp e desteği kesen microsoft bu düşük sistemli laptoplara win7 işem sistemini nasıl entegre edecek gücü yetmez