PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forumlarda Adsense OnayıWeBMasteR
13.Temmuz.2014, 01:46
Forumunuz İçin Nasıl Adsense Onayı Alırsınız?

vBulletin forumunuz var ise, kesinlikle lisansınız olmalı. Bu durumda vBulletin hesabınızda adsense onayınızı çabuk alırsınız. XenForo, IPB gibi sistemlerde durum nasıl bilmiyorum.

SMF veya MyBB kullanıyorsanız, normal sitelere yapılan muamele ile karşılaşırsınız. Bu durumda giriş sayfanızı portal olarak ayarlamanızı öneririm.

MyBB'de giriş sayfasını portal yapmak için;


.htacces dosyanıza şu kodu ekleyin


DirectoryIndex portal.php


Ve portal ayarlarında da, görünecek konuların aktif ve birbiri ile ilgili bölümlerden olmasını sağlayın ki, portal sayfanız dinamik ve kategorik olsun.

Veya, kök dizine bir CMS (WP, Joomla, Drupal, sNews, ModX vs.) kurun. Önce bu sistemi geliştirin. Bir dizine de forumunuzu kurun.

Kaynak: Forumlarda Adsense Onayı (https://www.webmasterlord.net/3406-forumlarda-adsense-onayi.html)

opojo
16.Temmuz.2014, 16:58
benımde bulletin var ama aylar oldu hala adsense onaylatamadım

WeBMasteR
17.Temmuz.2014, 14:19
benımde bulletin var ama aylar oldu hala adsense onaylatamadım

bulletin dediğin vBulletin sanırım.

vBulletin lisansın varsa, vbulletin.com Lisans paneline girip oradan adsense onayını yaptıracaksın. Ama o onay, sadece vBulletin lisanslı forumlarda geçerli oluyor. Normal bir siteye o odları ekleyemiyorsun.

seocuk
17.Temmuz.2014, 14:45
adsense genellikle hite bakıyor arkadaşlar

WeBMasteR
17.Temmuz.2014, 17:10
adsense genellikle hite bakıyor arkadaşlar

Hit tabi ki önemli bir kriter. Ancak her şeyi özgün olan, reklam piyasası yüksek bir alanda (moda, sağlık, arkadaşlık, spor, kadın, yemek, gıda) site açarsanız, hızla onay verir. Ama aynı alanda forum açtığınızda, çok zor onay veriyor. Makalede anlattıklarımız da bu şekildeki forumlara yöneliktir.

Lisanslı vBulletin kullandığınızda, hite, özgünlüğe falan gerek kalmadan direkt olarak lisans panelinizden adsense onayını alırsınız. Yeter ki sitenizde telif hakı ihlali ve uygunsuz içerik bulunmasın.