PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Litecoin'in Bitcoin'den Farkı Nedir?deniz
01.Temmuz.2014, 10:14
Litecoin sizinde bildiğiniz üzere ve son zamanlarda popüler olan Bitcoin’e alternatif olarak ortaya çıkarılmış bir dijital para birimidir. Litecoinde de aynı Bitcoin gibi herhangi bir aracı gereksinimi duymadan ve kişisel bilgiler kullanılmadan hizmet alış-verişi yapılabilmektedir. Litecoin ile ilgili bilgi veren sitelerin açıklama kısmında ise Bitcoin’den esinlenip ortaya çıkarıldığı ifade edilmektedir. Hiçbir denetime tabii olmayan Litecoin, aynı zamanda belli kurumlara ya da bankalara bağlı değildir. Litecoin piyasası 220 milyon gibi bir rakamı bulmaktadır. Bu rakamla Bitcoin’den sonra en fazla Pazar payına sahip ikinci dijital para birimi olarak piyasalarda yer almıştır.


Litecoin’i en farklı kılan şey, mevcut hali hazırda bulunan GPU işlemcileriyle daha kolay “mining” işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda işlemlerin daha hızlı işlem teyitleri de(Ort. 2.5 Dk) Litecoin’i üstün kılan özelliklerdendir. 84 Milyon coin üretebilmek üzere ortaya çıkarılan Litecoin bu rakamla pazar payını da üst sıralara taşımaktadır.

Litecoin’i Tasarlama Fikri Kime Aitti?

Litecoin’i tasarlama ve Bitcoin’den esinlenerek ortaya çıkarma fikri Solomon Chatjn’a aittir. Solomon Chatjn, dijital para birimi olan Bitcoin’e alternatif olarak Litecoin tasarımını gerçekleştirmiştir.

Kaynak (https://www.webmasterlord.net/3259-litecoin%E2%80%99in-bitcoin%E2%80%99den-farki-nedir.html)