PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kayıp Çocuklar İçin SMS!deniz
27.Haziran.2014, 23:02
Kayıp Çocuklar İçin SMS!Ülkemizde son dönemde hızla artan kayıp çocuk vakaları konusunda Emniyet Genel Müdürlüğünden SMS’li yaklaşım geldi.https://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2014/06/25/kayip-cocuklar-icin-sms--4510617.Jpeg

Çocukların kaybolması veya kaçırılması üzerinden zaman geçmeden müdahalenin çok önemli olduğunu belirten uzmanlar aranan çocuğun eşgalinin kaybolduğu çevreye olabildiğince çabuk iletmenin arama sonuçlarına ciddi etkisinin olacağını belirtiyor.


Durum böyle olunca Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yürürlüğe koyduğu yeni yöntemle artık herhangi bir bölgede kaybolan çocuklar için karakola gelen ihbarla birlikte çocuğun eşgali Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığına iletilecek. Bu adımdan sonra Asayiş Dairesi ise gelen eşgali kaybolan çocuğun en son görüldüğü bölge ve yakınlarındaki bölgede yaşayan kişilerin cep telefonlarına konuyu mesaj ile bildirecek.

Kayıp vakalarına karşı Emniyet Müdürlüğü çocuklarınızın yakın zamanda çekilmiş bir adet fotoğrafının da bir kenarda bulundurulması tavsiye ederken bahsi geçen uygulamanın başlangıç tarihi konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Dünya üzerinde yaygın kullanıma sahip olsa da ülkemizde maalesef pek kullanılmayan “Kayıp çocukları bulan uygulama” hakkında detaylı bilgiye ve o uygulamanın tanıtım videosunu izlemek için tıklayın. (https://www.silikonvadisi.tv/genel/kayip-cocuklari-bulan-uygulama-10779.html)
Kaynak (https://www.milliyet.com.tr/kayip-cocuklar-icin-sms--mobildunya-1902482/)