PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blog Yazarken Dikkat Edilmesi GerekenlerWeBMasteR
27.Haziran.2014, 22:32
Blog Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

https://www.bebga.com/uploads/2013/04/blog-yazarken-dikkat-edilmesi-gerekenler-infografik-1.jpgınternet dünyasının en sık kullanılan platformlarından bir tanesi de bloglar. Birçok kişi kişisel blogları aracılığı ile kendi düşüncelerini ve enteresan haberleri okuyucularla paylaşma heyecanı ile blog kullanmakta. Ayrıca bloglar sadece kişisel görüşlerin yansıtıldığı ve kendi hayatı ile ilgili önemli olayların anlattığı platformlar değildir. Haber, tanıtım yazısı, eğlenceli videolar vb. birçok veri bloglarda paylaşılabilir.
Okuyucu kitlenizin nitelikli ve sürekli olmasını istiyorsanız blog yazarken bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle yazılarınızın içeriği sizin okur kitleniz üzerinde önemli bir etki yaratacaktır. Bir blog açtığınızda o blogun içerisinde neler yazacaksınız bunu belirlemelisiniz. Yani kitap tanıtımı ya da eleştirisi yapacaksanız haftalık kitap tanıtımları ya da aylık tanıtımlar şeklinde bir periyot belirleyebilirsiniz. Ve yahut haftanın filmleri gibi bir tanıtım ve eleştiri yazısı yazmak istiyorsanız bunu da yazabilirsiniz. Ya da siyasi yazılar yazacaksanız haftalık değerlendirmeler yapıp siyasi görüşünüz üzerinden gündemi değerlendirici yazılar yazabilirsiniz.
Her ne yazıyorsanız yazın sizi takip eden bir kitle oluşturmak istiyorsanız kişisel görüşlerinizi yazmayı ihmal etmeyin. Yani bir haber yazacaksanız bile kendi görüşlerinizi de ekleyin ki diğer haber sitelerinden bir farkınız olsun. ınsanlar sizin görüşlerinizi merak ettikleri için sizi takip etsinler.
Herkesten farklı bakış açılarıyla yorumlarınız insanların ilgisini çekecektir.
Ayrıca blogunuzda okuyucuların size yorum yapmasına olanak tanımanız ve onlara cevap vermeniz okuyucuların sizin bloğunuza olan ilgisini artıracaktır.
Aşağıda hazırlamış olduğumuz infografikte blog yazarken yapılacaklar, yapılmayacaklar ve bloga yazdıktan sonra yapılacaklar hakkında bazı bilgiler yer almaktadır.

https://www.bebga.com/uploads/2013/04/blog-yazarken-dikkat-edilmesi-gerekenler-infografik.jpg


Alıntı: https://www.bebga.com/blog-yazarken-dikka...nfografik/ (https://www.bebga.com/blog-yazarken-dikkat-edilmesi-gerekenler-infografik/)