PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bloglar İçin Seo İpuçlarıWeBMasteR
27.Haziran.2014, 22:32
Bloglar İçin Seo İpuçları


Blogunuzu yarattınız, içine özgün ve ilgi çekici yazılar da yazıyorsunuz. Arama motorlarına da eklediniz. Ancak gelin görün ki, aşağı sıralarda çıktığınız için ziyaretçi sayınız yok denecek kadar az. Eğer bundan şikayetçiyseniz, doğru adrese geldiniz. Bloglarınız için sizlere bazı seo ipuçları vereceğiz.

Kaliteli İçerik
Diyeceksiniz ki "e benim içeriğim zaten kaliteli". Belki gerçekten öyledir, ancak siz çok kaliteli yazdığınızı zannederken, yazdıklarınız okuyucularınızın ilgisini çekmeyebilir. Google bunu iyi bilir. Eğer okuyucularınız yazdıkları beğenir ve sosyal medyada paylaşırlarsa ve oradan yazınıza yeni okuyucular gelirse, hitiniz artar ve üst sıralara çıkarsınız. Yazdığınız yazının gerçekten değerli ve öğretici olması gerekir. Öğretici olmasa bile, güldürücü, şaşırtıcı, bilgi verici gibi niteliklerden birine sahip olmalıdır.

İç Linkler
Sitenizin sayfalarından bir diğerine link vermeye üşenmeyin. Bu hem ziyaretçilerinizin sayfadan sayfaya atlayarak blogunuzda uzun vakit geçirmesini sağlar, hem de Google'ın gözünde sizi güçlü bir site yapar. Seo'yu güçlendiren etkenlerden biridir.

Seo Eklentileri
Eğer wordpress kullanıyorsanız, ücretsiz seo eklentilerinden mutlaka faydalanın. Eğer blogger kullanıyorsanız, seo konusunu araştırıp blogunuzu düzenlemenizde fayda var. Meta etiketlerine, başlıklara vs. dikkat etmelisiniz.

Linkler
Wordpress kullanıyorsanız ve henüz bir seo eklentisi kullanmadıysanız, sitenizdeki yazılar https://www.site.com?p=100 şeklinde bir adrese sahip olabilir. Bu hem insanlar açısından, ama en önemlisi de arama motorları tarafından anlaşılması zor bir adrestir. Bu linklerin yazının kelimelerinden oluşan linkler olmasına özen gösterin. Bu kelimeler genellikle başlıktan türetilir. Seo eklentisi kullanırsanız, otomatik olarak bunu sağlayabilirsiniz. Ayrıca blogger'da bu özellik kendiliğinden vardır. Blogger'da link işlemleri için tıklayın.

İşte bu özelliklere dikkat ederseniz, belli bir zaman sonra arama motorlarında yükseldiğinizi görebilirsiniz.

Kaynak (https://www.webmasterlord.net/3162-bloglar-icin-seo-ipuclari.html)