PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul'da pidenin fiyatı belli olduWeBMasteR
25.Haziran.2014, 12:40
İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, ramazan ayında İstanbul halkına zamsız pide yedirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “İstanbul halkına 300 gram pidenin satışına 1,5 liradan devam etmeye karar verdik” dedi.

https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2014/06/ramazan-pidesi-160.jpg


Yılmaz, İSTESOB’un Bakırköy’deki genel merkezinde düzenlenen basın toplantısında, her yıl ramazan ayı öncesi iftar sofralarının vazgeçilmez yiyeceği olan pidenin fiyat tarifesi konusunda bir gündem oluşturulduğunu söyledi.


Yetkili, yetkisiz herkesin bu konuda kamuoyunu yanıltan açıklamalar yaptığını savunan Yılmaz, bu yetkinin 5362 sayılı yasa çerçevesinde, illerde esnaf ve sanatkarlar odaları birliklerinde olduğunu ifade etti.


Yılmaz, bu kapsamda birlik yönetim kurulu toplantısında, İstanbul Fırıncılar Odasının fiyat tarifesi hakkındaki dosyayı incelediklerini anlatarak, şunları kaydetti:
“Yapılan tarife komisyon incelemesi neticesinde geçen yıl 300 gram olan pide fiyatı 1,5 liraydı. Bu yıl da odamız, 300 gram sade pide 1,75 lira, susamlı yumurtalı pide 2 lira, 350 gram sade pide 2,15 kuruş, 350 gram susamlı ve yumurtalı pide 2,5 lira gibi bir taleple geldi. Biz de yapmış olduğumuz toplantıda pide fiyatına geçen yılki gibi olmak üzere, aynen devamına karar verdik. İstanbul halkına 300 gram pidenin satışına 1,5 liradan devam etmeye karar verdik.” (Sözcü)