PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nihat Doğan - Ekşi Sözlük kavgasında yeni raund



WeBMasteR
21.Haziran.2014, 23:15
Nihat Doğan - Ekşi Sözlük kavgasında yeni raund

https://4-ps.googleusercontent.com/h/www.son.tv/pic/news/660x350x21620142153506025029_2.jpg.pagespeed.ic.BF Mo2bMxJL.jpg


Nihat Doğan ve Ekşi Sözlük kurucusu Sedat Kaplanoğlu'nun kavgası yeni bir dava açılmasına sebep oldu.


Nihat Doğan ile Ekşi Sözlük kurucusu Sedat Kaplanoğlu arasında yeni bir dava daha... 2013 yılında birbirleri hakkında karşılıklı şikayette bulunan Doğan ve Kaplanoğlu'nun soruşturmaları tamamlandı.


Türkücü Nihat Doğan Ekşi Sözlük'ün sahibi Sedat Kaplanoğlu hakkında Allah'a ve peygambere hakaret ettiği gerekçesiyle şikayette bulunmuştu.


Ekşi Sözlük yazılarında Allah hakkında; "İletişim kurulamayacak canlılık kavramından yarı yarıya uzak bir şey olduğu, yardıran kişi, kötülüklerin onun eksikliğinden kaynaklandığı ve lays reklamlarındaki yaşlı teyze görünümünde olduğuna inandığını bulutların üzerinde oturan varlık",


İslam dini peygamberi Hz. Muhammed hakkında ise; "Gelmiş geçiş en kibirli, en bencil, en acımasız varlık olduğunu, yetişkinlerin noel babası olduğunu, Hz. Muhammed eğer eski Yunan da yaşasaydı adı muhtemelen Zeus olacaktı, Hz. Muhammed'i niye son peygamber olarak gönderildiğini anlamadığım yaratıcı, intigar teşebbüsünde bulunmuş olduğunu ve son asırda yaşasaydı bırak Edebiyat dalında Nobel ödülü almayı yazdıklarının kalitesizliğine bakarsak otobüs şirketlerinin dergilerinde bile yer alamazdı" ifadelerinin üzerine Nihat Doğan harekete geçti ve Ekşi Sözlük yetkilisi Sedat Kaplanoğlu hakkında şikayetçi oldu.


Bunun üzerine Sedat Kaplanoğlu da türkücü Nihat Doğan'ın internet yazıları üzerinden kendisine hakaret ettiğini öne sürerek Doğan hakkında şikayetçi olduğunu bildirildi.


Her iki tarafın şikayetlerini değerlendiren savcılık hem Nihat Doğan'a hem de Sedat Kaplanoğlu'na dava açtı.


Taraflar Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanıyor.


KaynaK (https://www.son.tv/haber-265494)


Kaynak (https://forum.shiftdelete.net/sosyal-medya/375861-nihat-dogan-eksi-sozluk-kavgasinda-yeni-raund.html)