PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sitenizi Gereksiz Reklamlarla DoldurmayınWeBMasteR
15.Haziran.2014, 23:11
Sitenizi Gereksiz Reklamlarla Doldurmayın
İnternetteki kişisel blogları, firma, kamu kurum ve kuruluş siteleri gibi siteleri bir kenara bırakacak olursak, internet reklamcılığının ve bu reklamdan elde edilecek gelirlerin kaliteli ve uzun soluklu projelerin yapılmasında ve yürütülebilmesi için en büyük kaynaklardan birini sağladığını söyleyebiliriz.

Ancak bazı sitelerde, özellikle birilerinden "internet sitesi işinde çok para var abi, açıyorsun siteyi durduğu yerde para kazanıyor" şeklinde aldığı duyumlardan yola çıkarak "kıyak iş valla, ben neden yapmayayım" diyerek planlanmadan girişilen amatör ruhlu projelerde gereğinden fazla reklam ile karşılaşabiliyoruz :https://webmaster.bbs.tr/images/smilies/smile.gif

Sitenin kalitesi ve faydalılığı ne kadar büyük olursa olsun, reklam kirliliğinin, ekrana yapışan ve siz ekranda nereye giderseniz gidin sizinle birlikte okumanız gereken yerin tam üstünde sinir bozucu bir şekilde duran pop-up reklamların, farklı sitelere yönlendiren veya tüm ekranı kaplayarak 8 saniye beklemenizi isteyen reklamların okunabilirliği azalttığı ve can sıkıcı olduğu bir gerçek. Ancak, bu sitelerin bir çoğunun işletme masrafları olduğu ve büyük bir kısmının yegane gelir kaynağının reklam gelirleri olduğu düşünülürse, reklamdan vazgeçilmesini beklemek de yanlış olur. İşte bu noktada içerik-reklam miktarı ayarının iyi tutturulması büyük önem taşıyor. Bu konuyla ilgili okuduğum bir haberi paylaşmak istedim.
https://www.gazetekucukcekmece.com/siteni...pmayin.htm (https://www.gazetekucukcekmece.com/sitenizi-reklam-coplugu-yapmayin.htm)

Sizin internet sitelerindeki reklamlar hakkındaki düşünceniz nedir? Reklamları gereksiz buluyor musunuz? Reklam konusunda, site kullanıcılarını sıkmayacak ve yormayacak sınır sizce nedir?

Kaynak (https://www.webmasterlord.net/2954-sitenizi-gereksiz-reklamlarla-doldurmayin.html)