PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Dakika: TİB Google+'ı Engelleme Kararı Aldı!WeBMasteR
12.Haziran.2014, 18:28
https://3.bp.blogspot.com/-Ye0MYRLmilI/U5lc31ZqITI/AAAAAAAAFcw/VdxAE5CIWYM/s1600/google.jpg


Artık bu engelleme olaylarına pek yabancı değiliz. Sözde bizim internet özgürlüğümüzü kısıtlamayacaklar, sözde bu internet denen canavar çok yararlıdır ve kimsenin erişimi kısıtlamanaz. Bunları ben kendi kişisel düşüncem olarak söylemiyorum. Devletin başında ki büyük yönetimlerimiz bu cümleleri kullanmıştı bir zamanlar. Önce Twitter, sonra Youtube derken (diğer ufak çaplı siteleri saymıyorum bile), şimdi de Google+ işin içine girdi. Hem abi Google+'ın suçu ne. O kadar fazla aktif kullanıcı bulunmuyorken, paylaşımları felan normalden az iken neden Google+? Bu TİB sosyal ağlara çok kafayı takmış anlaşılan.


TİB'in site erişim sorgulamasına baktığımız zaman dünyanın dev arama motoru olan Google'ın kendi sosyal paylaşım sitesi Google+ ile ilgili "10/06/2014 tarih ve 490.05.01.2014.-113227 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır." ibaresini okumuş bulunmaktayım. Yalnız merak ettiğim şey bu neyin tedbiridir?


Fakat şuan karar çıkmış, lakin DNS değiştirmeden vs. siteye bağlanabilmekteyiz. Google+ Türk kullanıcılarınında sadece şuanlık erişim yapamadıklarına dairde şikayet gelmemiş. Ancak bu erişim engelleme kararının erişim sağlayıcılara iletilmesiyle sosyal site olan Google+'ın kısa sürede erişime kapatılacağı bekleniyor.


Kaynak: https://webtegez.blogspot.com.tr/2014/06/son-dakika-tib-google-engelleme-karar.html (https://webtegez.blogspot.com.tr/2014/06/son-dakika-tib-google-engelleme-karar.html)


Kaynak (https://forum.shiftdelete.net/internet-haberleri/374944-son-dakika-tib-google-%27i-engelleme-karari-aldi.html)