PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dark Raid (2014) Türk yapımıWeBMasteR
05.Haziran.2014, 14:50
Dark Raid isimli oyunumuz Muddy isimli bir robotu kontrol etmemizle başlıyor. Oyunun en başında kim olduğumuza, nerede bulunduğumuza dair en ufak bir bilgi sahibi değiliz. Ortamdan ve atmosferden dolayı uzay istasyonunda olduğumuzu tahmin ederek yolumuza devam ediyoruz.

Sıradan bir görev için sağa sola koştururken bir anda kendimizden geçiyor ve uyandığımızda bizim dışımızdaki tüm robotların ele geçirildiğine tanık oluyoruz. Artık gördüğümüz her robot bir düşman. Ve bize de yapılacak tek bir şey kalıyor; her birini pataklamak!

Aslında Dark Raid hikaye açısından alttan alta değişik bir şeyler sunduğunu hissettiriyor. Ama sadece hissettiriyor. Hatta hissettirmeye çalışıyor diyeyim de daha doğru olsun. Oyunun hikaye sunumu oldukça başarısız. Robotumuzda bir farklılık var, bunu biliyoruz, fakat derinlemesine anlamamız oldukça uzun ve zor oluyor. Bu durum hikayenin genel gidişatı için de geçerli. Bir şeyler yapıyor senaryoda ilerliyorsunuz fakat olayların akışını çözmekte zorlanıyorsunuz. Bu yüzden bir noktada hikayeyle bağlantınız kopmaya başlıyor, aksiyona odaklanmaya çalışıyorsunuz.
Oyun grafik olarak pek fazla bir şey vaat etmesede oynanış kolaylığı son derece üst düzey.

Destek için oyunu Dark Raid on Steam (https://store.steampowered.com/app/293720/) buradan satın alabilirsiniz.

Oyun traileri:
Kaynak (https://forum.shiftdelete.net/oyun-dunyasindan-haberler/374019-dark-raid-2014-turk-yapimi.html)