PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MyBB 1.6.10 Türkçe Tam Kurulum PaketiWeBMasteR
19.Ocak.2014, 02:20
MyBB 1.6.10 Türkçe Paketi ile Tam Kurulum


Özellikle forum siteleri için açık kaynak kodlu, çok işlevsel bir içerik yönetim arayüzü olan MyBB, ülkemizde çok popüler olmasa da, tarafımızdan bizzat denenip, memnuniyetimiz üzerine rahatlıkla önerebileceğimiz bir yazılımdır.

MyBB kurulumu hakkında bilgilere geçmeden önce, ücretli vBulletin ve seo eklentisi vbseo ile sorun yaşayan forum sitesi sahipleri, ya da yeni forum açmak isteyen webmaster arkadaşlar için çok iyi bir alternatiftir. Forum açmak isteyen herkese tavsiye ederiz.

MyBB, Php-Fusion, SMF gibi alternatif forum arayüzlerini inceleyip, size uygun olan birini seçmenizde fayda var. Bunların hepsi de ücretsiz ve başarılı içerik yönetim sistemleridir.

Resmi site mybb.com'un açıklamasına göre;
MyBB 1.6.10 sürümünde, 7 güvenlik açığı ve yanlış işlevselliğe neden olan 95 adet hata (bug) giderilip, tüm zamanların en stabil paketi haline getirilmiştir. Aynı zamanda şimdiye kadar sürekli iptal edilen bazı ufak tefek hataların PHP 5.4 uyumsuzluk sorunu oluşturduğu ve artık bu ertelenen hataların da giderilip, MyBB'yi tamamen (PHP 5.4) uyumlu hale getirdikleri beyan edilmiştir.

Kurulum Talimatı:


https://destek.mybb.com.tr/images/ikon/ok-icon.png Aşağıdaki bağlantıdan dosyayı indirip kurulum paketini .zipli dosyadan çıkarın.
https://destek.mybb.com.tr/images/ikon/ok-icon.png FTP-Upload adlı klasörün içindeki dosyaların tümünü FTP proğramı aracılığı ile ''public_html'' klasörü içine yükleyin. Eğer siteyi forum klasöründe kurmak istiyorsanız, ana dizine forum adında bir klasör oluşturup ekten indirmiş olduğunuz kurulum dosyalarını forum klasörünün içine yükleyin.
Ana dizin dediğimiz yer, public_html klasörüdür; bazı sunucularda ''public_html'' yerine ''httpdoc'' klasörü mevcuttur. Kısaca kurulum dosyalarını adını yazmış olduğumuz dizinlerden hangisi varsa içine yükleyin.
https://destek.mybb.com.tr/images/ikon/ok-icon.png Dosyaların FTP'ye yükleme işlemi bittikten sonra, config.default.php dosyasının adını config.php şeklinde değiştirin ve aşağıda isimlerini yazmış olduğumuz dosya ve klasörlerin CHMOD (Permissions) yani erişim izinlerini 777 olarak ayarlayın.

./cache
./cache/themes
./uploads
./uploads/avatars
./inc/languages
./inc/config.php
./inc/settings.php
Kurulum bittikten sonra chmod izinlerini eski hallerine getirmeyi unutmayın.


Daha sonra tarayıcınızın adres satırına, site-adresiniz.com/install şeklinde yazıp açarak kurulum sihirbazını çalıştırın ve aşağıdaki linklerden MyBB Türkçe Destek Sitesi'ndeki videolu ya da resimli anlatım konularından yararlanarak kurulum işlemini tamamlayın.

MyBB Kurulumu Videolu Anlatım (https://destek.mybb.com.tr/showthread.php?tid=2483)

MyBB Kurulumu Resimli Anlatım (https://destek.mybb.com.tr/showthread.php?tid=3037)


.zipli dosyanın şifresi:webmasterlord.netBu paket ile tarafımızdan Türkiye Forumu (https://turkiyeyehosgeldiniz.net/forum)'na sorunsuz kurulum yapılmıştır.

İNDİR: https://hotfile.com/dl/238062944/2ee...ti_TR.zip.html (https://hotfile.com/dl/238062944/2eee618/MyBB_1610_Kurulum_Paketi_TR.zip.html)

MyBB forumunu kurduktan sonra, mutlaka Google Seo eklentisini kurmanızı öneririz. Bu sayede hem foruma seo dostu url yapısı, hem de arama motorlarına otomatik olarak indexletecek sitemap dosyası oluşturabilirsiniz.

Not: Kurulum anlatımı, destek.mybb.com.tr MyBB Türkçe Destek Sitesi'nden alıntıdır.