PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seo İçin 5 Altın KuralWeBMasteR
29.Mayıs.2014, 19:41
Seo İçin 5 Altın Kural


Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere seo için beş altın kuraldan bahsedeceğim. SEO nedir diye soracak olursanız şöyle ifade edeyim İngilizce olarak SEO'nun açılımı Search Engine Optimization şeklindedir Türkçe olarakda Arama Motoru Optimizasyonu şeklinde ifade edilir. Peki bu optimizasyon ne işe yarar bize ne fayda sağlar ilk olarak sitemiz arama sıralarından yükselişe geçer. Hedef kelimelerinizde artış gösterirsiniz. Ancak bu optimizasyon belli bir oranda yapılmadığı sürece kötü sonuçlar olur.Şimdi gelelim 5 atın kurala

1 - Özgün ve Kusursuz bir yazı
İçerik her zaman önemlidir kusursuz yazılmış bir yazı sitenin temelini oluşturabilir çünkü arama motorları sitenizi o yazıdan tanıyacak. İyi yazılmış yazılar her zaman seo'nun ruhu ve kalbidir. Özellikle Google en iyi yazıları tayin eden özel bir metotları vardır.

2 - H1 Etiketini Kullanın
En büyük etkenlerden biridir. H1 etiketi arama motorlarınca yazının veya sitenin ana başlığı olarak kabul edilir yani bizim yazımızın isiminden örnek verecek olursak " Seo İçin 5 Altın Kural " bu h1 etiketi ile gözükecek ve arama motorları tarafından bu şekilde gözükecek. Özellikle h1 etiketi ile kullanılan kelimeler Google'ın ciddiye aldığı mükemmel bir araçtır.Ancak h1 etiketi yazı font'un büyük gözükmesine sebep olacaktır ve bu sitenin görünümünü olumsuz etkileyebilir bunu css kodu ile gerekli düzenlemeler vererek kullanıcıların fark edemeyeceği ancak arama motorlarının fark edebileceği bir hale getirebilirsiniz.

3 - Anahtar kelime kullanımı
Bir yazı yazarken anahtar kelime kullanımına çok dikkat etmelisin aksi halde çok kötü sonuçlar çıkartabilir. Mümkün olduğunca aynı anahtar kelimeleri kullanmayınız yani seo hakkında bir yazı yazıyorsunuz ve seo, seo hakkında,seo olumlu yanları gibi aynı kelimeyi sıklıkla kullanmayın. Ek olarak sitenizdeki konuların anahtar kelime yoğunluğunu kontrol ederek dikkatli kelimeler ve uygun kelimeler seçmeliyiz.

4 - Site için linkleme yapın
Site içi linklenmeden kastımız birbirini takip eden sayfalar yapmanız yani bir yazı yazdığınız o yazı içinde bir önceki yazının linki geçsin bunu wordpress gibi bir script kullanıyorsanız çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ek olarak yazı içinde sitenizin içindeki konulardan link geçiyorsa o kadar iyidir. Bu arama motorları tarafından olumlu bakılır. Bu şekilde yapılır ise pagerank değerinizin diğer sayflarada olumlu etki etmesini ve arama motorlarına diğer yazının hangi konuda yazıldığı hakkında bilgi verebilirsiniz.

5 - Resimlerin Okunamadığını Unutmayın
Sayfanızın kaliteli ve özenle hazırlandığını arama motoruna anlatmak sitenizi tamamen anlatmaktan geçer. Ancak arama motorları sitenizdeki görseli okuyamaz ve görselde ne olduğu hakkında bilgisi yoktur. Yani sitenizin kaynak kodlarını açın ve siz ne görüyorsanız arama motorları da onları görüyordur. Ancak bu demek olmuyor ki o zaman yazılara resim koymayalım. Şu şekilde resim koyarsanız arama motorları sitenizdeki resmi ona göre indeks alır ve ona göre arama motorlarında çıkarır. Resim taglarının içinde alt="" ve title="" şeklinde etiketler girin bunlara resminizin hangi konuda olduğunu yazın alt etiketine bu dediklerimi yazabilirsiniz title ye de yazabilirsiniz ancak ziyaretçileriniz resimlerin üzerinde geldiğinde bu title içine yazmış olduğunu yazı gözükecek o yüzden örnek le anlatayım. Resimde bir oyun içinden alınmış bir görüntü var biz title kısmına A oyunu şeklinde yazmalıyız ki doğru bir sonuç çıksın.

Bu yazımda buraya kadar arkadaşlar umarım hepiniz için yararlı bir konu olmuştur. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere.

Kaynak (https://www.webmasterlord.net/2664-seo-icin-5-altin-kural.html)