PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Facebook, sonunda haber ajansı da oldu!WeBMasteR
27.Mayıs.2014, 14:30
Facebook, internetteki karışıklığa dayanamadı; sonunda bu servisi de hayata geçirdi!https://cdnimg.chip.gen.tr/images/content/2014042723375461646.jpg


Facebook, herkesin ulaşabildiği ama özellikle gazeteciler ve medya mensupları için hayata geçirilen, dünyadaki haberlerin takip edilebildiği bir tür haber servisi kurduğunu duyurdu. FB Newswire isimli servis, Facebook üzerinden dünyadaki güncel ve son dakika gelişmelerini duyuracak, yazı ve fotoğraflar yayınlayacak.


Facebook haberleri yayınlamadan önce doğruluk kontrolünü de yapacak. Böylece bir haberin en doğru halini, FB Newswire üzerinde bulmak mümkün olacak. Deprem veya doğal felaketler gibi olaylar yaşandığında, sosyal medyada yayılan haberler çoğunlukla abartılı veya gerçeği yansıtmayan duyumlar olduğu için dünyada büyük yanılgılar oluşabiliyor. FB Newswire bu yanılgıların önüne geçecek bir servis olarak hizmet verecek.


Servise bu link (https://www.facebook.com/FBNewswire) üzerinden ulaşabilirsiniz.kaynak (https://www.facebook.com/FBNewswire)Kaynak (https://forum.shiftdelete.net/facebook-ozel/370304-facebook-sonunda-haber-ajansi-da-oldu.html)