PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adsense Vergi Tartışmasına Son !!!

WeBMasteR
21.Mayıs.2014, 23:51
Adsense Vergi Tartışmasına Son !!!

Soru : Adsense reklam gelirlerine vergi ödeniyor mu?
Cevap: Hesabınıza yatan ,yıllık 20 bin liranın üzerindeki parayı belgelemek zorundasınız,dolayısıyla size gelen para yapılacak inceleme sonunda anlaşılacaktır,bir kazanç olup olmadığı.

Soru : Peki 20 bin liranın altında olursa yıllık kazancım,vergi ödemiyormuyum?
Cevap:Hayır ödemenize gerek yok.

Soru : Peki 20 bin liranın üzerinde gelen yıllık kazancımın ne kadarını devlete vergi olarak ödemek zorundayım?
Cevap:Yıllık kazancınıza göre gelir vergisi beyan etmelisiniz,kademeli olarak %15-20-35 olarak değişir;örneğin yıllık kazancınız 50 küsür bin lira ise,bunun %35ini vergi olarak ödemeniz gerekir.

Soru : Peki ben maliyeye başvurmazsam ,ve kazancımı size bildirmezsem,cezası varmıdır?
Cevap:Evet var,yılsonları maliye belli bir limit üstündeki hesapları incelemeye alır,ve dolayısıyla sizde geçmişe dönük,reklam kazançlarınız vergisini+cezalarını ödemek zorunda kalırsınız.

almış olduğum cevaplar bu şekildeydi arkadaşlar,ben bunu birde muhasebeci bir arkadaşımla görüştüm,kendisi bana -bireysel olarak ödersen örnek veriyorum 50 küsür bin liraya %35 gelir vergisi ödersin,buda kazancın 3 te 1 i demek,ama diğer bir seçenek kazancın gerçekten çok yüksekse,şahıs şirketi kurup (bence bu çok gereksiz)gider gösterip vergini düşük ödeyebilirsin

alıntı ..

Kaynak (https://www.webmasterlord.net/2588-adsense-vergi-tartismasina-son.html)