PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Smf CSS important özelliği - Logom gözükmüyor diyenler okusunbolubeyi
21.Mayıs.2014, 22:20
Importantın Türkçe karşılığı önemli demektir. ılgili css kodunun önemli olduğunu vurgulamak için kullanılır. 2.0 serisi sürümlerde çok fazla iç içe div kullanılmıştır. Bu nedenle bazı tarayıcılarda css çakışması olur ve kendisini çoğu zaman arka plan tanımlaması yapmanıza rağmen tarayıcı daha üst seviyedeki bir div=class=" " tanımlamasını dikkate aldığından css dosyasından atadığımız arka plan rengi ya da resimi görüntülenmez. Bunun yerine bir üstteki tanımlama içeriği görüntülenir. Atadığımız css kodunun iç içe bulunan diğer div=class tanımlamalarından daha önemli olduğunu vurgulamak için important özelliğini kullanmamız gerekir. Böylece bazı tarayıcıların görüp de dikkate almadığı tanımlamaları dikkate almalarını sağlarız.

Kullanımı:

Kod: [Seç]

Kod:

.deneme
{
border-color:#00ff00 !important;
}


Böylece div=class="deneme" bölümündeki kenarlık renginin iç içe bulunan diğer div=class tanımlamaları her ne olursa olsun yeşil olmasını sağlamış olduk.

Bazen bu konuda destek konuları da açılıyor. Falancı tarayıcıda logom görünmüyor gibi. Cssdeki ilgili logo koduna important özelliği eklenerek bu sorunu ortadan kaldırmak mümkün.

Kaynak (https://www.webmasterlord.net/502-smf-css-important-ozelligi-logom-gozukmuyor-diyenler-okusun.html)