PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Penguen 3 Güncellemesi, Sıralamalarda Neleri Değiştirecek?WeBMasteR
21.Mayıs.2014, 22:00
Google Penguen 3 Güncellemesi, Sıralamalarda Neleri Değiştirecek?

Google penguen 3.0 tarafından katledilmek istemiyorsanız aşağıda sizler için hazırladığımız yazımızı dikkatlice okumanızı önermekteyiz.


https://www.ayhankaraman.com/wp-content/uploads/2014/05/penguen-3-0.jpg

Google'a göre, Penguin 2.0 İngilizce sorgulamaların sadece %2.3'ünü etkiledi. Düşük bir rakam gibi görünüyor ancak yeni çıkan algoritma düzenleri içerisinde bugüne kadarki en büyük üçüncü oran olmuştur. Şaşkınlık yaratan etki sadece sorgulamalarda olmadı. Penguin 2.0'ın piyasaya çıkışı binlerce sitenin ağ trafiğini de etkiledi. Ağ yöneticileri, ağ trafiğinde %90'a varan düşüşler bildirdi ve bu da işleri adeta felce uğrattı ve online gelirler durma noktasına geldi.

Bugün, bir başka büyük algoritma alaborasının eşiğinde olabiliriz: Penguin 3.0.

Fakat endişelenmeyin. Penguin ile alakalı neler olduğu hakkında bazı haberleri paylaşacak ve kendinizi nasıl hazırlayabileceğinizi göstereceğim.


Bu kaçıncı Penguin?

Penguin konusunda konuşmak biraz karmaşık. Kaç tane Penguin var ve en yenisinin adı ne?

Karmaşıklığın bir kısmı Google ve bazı SEO'ların numaralandırması arasındaki farktan doğuyor. Danny Sullivan ve Search Engine Land'tekiler Penguin güncellemeleri için tam sayılar kullanmayı tercih ettiler. Her güncellemeyi 1, 2, 3 ve 4 olarak numaralandırdılar.

Ancak, Matt Cutts ise hangi güncellemenin büyük, hangisinin küçük olduğunu göstermek için numaralandırma sistemini kesirli sayılar üzerinden yürüttü.

Siz hangi numaralandırma sistemini kullanırsanız kullanın, toplamda 4 adet Penguin güncellemesi oldu. Bunların iki tanesi büyük, iki tanesi küçüktü. Henüz gerçeklik değeri olmayan beşinci güncellemenin ise büyük bir güncelleme olacağı sanılıyor.

Yaygın olarak kabul gören, Google tarafından kullanılan numaralandırma sistemini kullanarak sizlere Penguin güncellemelerinin geçmişi hakkında kısaca bilgi vereyim.

Penguin 1, Orijinal Penguin

Kaynak (https://www.webmasterlord.net/2575-google-penguen-3-guncellemesi-siralamalarda-neleri-degistirecek.html)