PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yalıtım Malzemeleri Alanında Önde Gelen Türkiye Firmasıdilokullari
15.Mayıs.2014, 15:24
https://i57.tinypic.com/14akhux.jpg

Bina çatıları fırtına ve kar gibi doğal şartlara dair etkili bir koruma sağlamak amacıyla inşaalarda kullanılmakta olan aynı zamanda coğrafi durum ve ya yapının mimarisiyle uyumu yakalamak için estetik adına çeşitlilik gösterebilen koruma örtüleridir.

Taşıyıcı sistemlerine, çatılar, eğimlerine ve örtme ekipmanlarına göre farklılık göstermektedir. Tavan kapatma malzemeleri ısı, su ve ses geçmesini engellemesi, ekonomik, estetik ve kaliteli olmalı aynı zamanda inşaayı dışarıda ki etkenlerden güvenli bir şekilde korumalı ve yerine getirebilmelidir. Çatı düzenlerinde en fazla kullanılan kapatma malzemeleri iç ve dış metal levha veya ileten maddeden oluşan sandviç panellerdir. Sandviç paneller, ülkemizde son zamanlarda şantiye yapıları, sosyal ve sanayi yapıları, fabrikalar ve depolar vb. gibi birçok inşaanın cephe, çatı,iç bölme ve ya soğuk hava odalarında koruma ekipmanı gibi kullanılabilir.
Sandviç paneller hızlı üretim ve montaj imkânı, yüksek taşıma kapasitesi ve hafif kontrüksiyon yanında yüksek yalıtım nitelikleri gibi mimari tercihlerde ön plana çıkmaktadır.

Yalıtım malzemeleri (https://www.assanpanel.com.tr/urunler/sandvic-paneller/cati-sistemleri) endüstri sektörünün gereksinimlerine tedarik eden, yaşamı kolaylaştıran ve konforlu hale getiren yapılarda, yalıtım şekline bağlı olarak, ses ve su izolasyonu yangın tedbiri sağlamaktadır. Ekonomik, estetik ve kaliteli olabilmesi aynı sürede inşaa yapısını dış etken koşullarından güvenli bir şekilde koruma işlevlerini sağlamaktadır. Sandwiç cephe panelleri ülkemizde son günlerde sanayi ve sosyal yapıları, depolar ve fabrikalar, alışveriş merkezleri ve benzeri gibi birden fazla yapının iç bölme, soğuk hava ve cephe koruma ekipmanı olarak kullanılabilmektedir. Assan Panel duvar paneli (https://www.assanpanel.com.tr/urunler/sandvic-paneller/cephe-sistemleri) alanında Türkiye'nin öncü firmalarındandır.