PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gmail hesabınızı açık unutursanız, uzaktan kapatınWeBMasteR
18.Nisan.2014, 07:59
Gmail hesabınızı açık unutursanız, uzaktan kapatma imkanına sahipsiniz. Nasıl mı?PC'nizin başından kalkarken Gmail hesabınızı açık unutursanız, onu uzaktan nasıl kapatabilirsiniz?

Gmail'inizi bir başka bilgisayarda açık bıraktığınızda ve bu bilgisayara fiziksel erişiminiz mümkün olmadığında, oturumunuzu uzaktan nasıl kapatabilirsiniz?

Yapmanız gereken basit. Önce Gmail hesabınıza giriş yapın ve sayfayı en alta kaydırın. Sağ altta "Ayrıntılar" adında bir bağlantı göreceksiniz. Bu bağlantıya tıkladığınızda Gmail, hesabınıza en son oturum açan IP adreslerini gösterecek. Burada hesabınızın bir başkasının eline geçip geçmediğine dair ipuçlarına da rastlayabilirsiniz. Böyle bir durumda Google size bir uyarı gösterecektir.

Tekrar konuya dönersek, şu an başında bulunduğunuz PC hariç tüm Gmail oturumlarınızı kapatmak için pencerenin sol üst tarafındaki 'Diğer oturumları kapat' düğmesine tıklayın. Böylece Gmail'i açık unuttuğunuz PC'deki ve diğer tüm cihazlardaki oturumunuz, kapatılmış olacak. Ancak bu işlemin PC'lerinizde kayıtlı parolaları silmeyeceğini unutmayın.

Benzer işleve telefonunuzdan ulaşmak için Gmail'in mobil sayfasını kullanabilirsiniz.

Kaynak: Gmail (https://www.06haberler.com/2014/04/gmailinizi-kapatmayi-unuttuysaniz/)