PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Facebook günde 80 trilyon işlem yapıyordeniz
18.Nisan.2014, 00:17
Facebook günde 80 trilyon işlem yapıyor


Sosyal medya devi Facebook’un kullanıcıların gizlilik ayarlarında herhangi bir aksaklık yaşanmaması için günde trilyonlarca sorgulama yaptığı ortaya çıktı.


https://www.hurriyet.com.tr/_np/2466/24002466.jpg

Facebook‘ta kullanıcıların en çok çekindikleri nokta hiç şüphesiz kullanıcıların gizlilik ayarları, yani özeli… Facebook ise bu noktada zaaf oluşmaması ve kullanıcılardan tepki çekmemek için gizlilik ayarları üzerinde özellikle duruyor.

Facebook’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada gizlilik ayarları üzerinde günde 4 bin farklı sorgulama yapıldığı, ancak tüm kontrol işlemleri toplandığında günde bu rakamın 80 trilyonu bulduğu açıklandı. Şirket, bu işlem yoğunluğunun nedeninin mahremiyet güvencesini sağlama almak olduğunun da altını çiziyor.

Bu sorgu işlemleri sırasında kullanıcıların hesaplarında şüpheli veya yanlış kullanımdan kaynaklanan açıklar tespit edilirse, kullanıcılar ekran üzerinde beliren uyarılarla haberdar ediliyor; kullanıcılardan telefon numarası ve şifre girmesi istenebiliyor.Türkiye Forumu'ndan alıntı (https://turkiyeyehosgeldiniz.net/forum/Thread-Facebook-gunde-80-trilyon-islem-yapiyor)