PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sitemizi üst sıralarda tutmak için neler yapılmalı

dangersercan
19.Ekim.2013, 16:47
Siteme yeni açtığım konuların google tarafından hızlı bir şekilde indexlenmesi ve siteye giren trafiği arttırmak için neler yapılabilir? önerilerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.

Sir.Vanity
01.Ocak.2015, 20:23
Konu sabitlendi.

grylmz84
28.Şubat.2015, 10:34
Wordpress kullanıyorsan RSS servislerini kullanarak kısa sürede index alabilirsin veya Google Webmaster Araçları'na giriş yapıp ordan elle de ekleyebilirsin. Ayda 500 URL'ye izin veriyor Google.

erkolay
28.Şubat.2015, 11:09
Site içi unsurlar;

O içerikle ilgili aranan kelimelerin yoğunluğu tespit edilir. Google trends...
Buradan tespit ettiğimiz, en sık kullanılan anahtar kelimeler, mutlaka başlıkta limitler dahilinde (Maksimum 70 karakter) yer almalı.

İçerikle ilgi sayfanın meta ayarlarına da;

title: yukarda bahsettiğim gibi düzenlenmeli.

description: Yine içerikle ilgili en çok aranan anahtar kelimeler tespit edilip toplam maksimum 160 karakter limiti ile eklenmeli.

keywords: burada ise, hedeflediğiniz tüm kelimeler, tekil kelime olarak toplam ve maksimum 250 karakter limiti ile eklenmeli. keywordler içinde kelime grupları eklemekten ve kelime tekrarı yapmaktan kaçınılmalı. oyun, hile, indir, vs...

Ama oyun indir diye bir anahtar kelime olmaz, bu kullanımı açıklama (description) kısmında kullanılmalı.

Bu bilgiler mutlaka girilmeli.

Yazılar, içerikle mutlak ilgili ve hatasız olmalıdır. Bu anlamda en değerli şey, güzel yazılmış, anahtar kelimelerle ilişkili, özgün ve hatasız metinlerdir.

Sitenin başta anasayfası olmak üzere, diğer sayfalarından da, o içeriğe link verilecek şekilde bağlanması önemlidir.

Site dışı kısımlarını daha sonra ekleyeceğim. Dışarıya çıkıyorum.

İpucu olarak, sosyal medya, rss, sitemap ve tanıtım yazıları... Mümkünse backlink de çok iyi olur.

tragın
25.Temmuz.2017, 13:02
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

globalyurtdisi
27.Ocak.2018, 15:46
Search console kullan google gibi getir.

kadirtamoglu
10.Şubat.2018, 21:40
Bence ilk olarak yapman gereken düzenli olarak içerik girmen. Bir wordpress blogum vardı. Her gün hemen hemen aynı saatlerde içerik giriyordum ve 1 dakika bile geçmeden içerik indexleniyordu.

kirikkalekeskin
03.Mart.2018, 00:01
backlink halen güncelliğini koruyor kim ne derse desin bitti kalktı derlerse desinler :(

pursaklarnakliyat
07.Nisan.2018, 22:16
webmaster toolslar aracılığı ile bu işi yapabilirsin bir sakıncasını şimdiye kadar görmedik. Bu Sayede paylaştığın içerik hemen index alacak ilerleyen zamanlarda senin paylaşım zamanlarına ve durumuna göre botlar seni severek index alması kolaylaşacak. webmaster toolslardan yapmak istemiyorsan ping servislerini kullanabilirsin

Bldrm
27.Temmuz.2018, 23:06
Öncelikle ilk i,ş olarak kaliteli makaleler yazılmalı. her gün içerik girmelisiniz.

oirmak1975
09.Ekim.2018, 13:18
Öncelikle makalelerinizin linklerini google search console servisine eklemeniz gerekir, makale linklerini sosyal medya sitelerinde paylaşmalısınız ayrıca wordpress kullanıyorsanız yönetim panelinin içerisine ping servislerini eklemelisiniz ancak sitelerin indeks hızı sadece bu kadarla arttırmak için yeterli değildir sitenizin trafiği yüksek olmalı ve gelen ziyaretçilerinizin sitenizle etkileşimi de yüksek olmalı.

sahemre
03.Şubat.2019, 23:05
bu faydalı bir hamle

siyahbeyaz33
15.Nisan.2019, 17:59
site içi ve site dışı çalışmalar gereklidir

siyahbeyaz33
19.Eylül.2019, 13:13
Denedim oldu teşekkürler

cakiroglu
02.Ekim.2019, 09:18
search console a ekle robotunu site haritanı herşeyinin ayarla önce haritanı tarat sonra ana sayfanı

- - - Flood Önleme Sistemine yakalandınız :) - - -

bol şans:d

capitanos
09.Mayıs.2021, 18:01
en son 2 yıl önce yazılmış ama hala hergün makale eklemek çok faydalı bir yöntem sanırım. farklı tavsiyesi olan var mı?

hamdicelik6134
11.Nisan.2023, 14:28
Konuyu hortlatmış olacağım ama bende aynı şekilde sitemi üstlerde tutmaya çalışıyorum ama nerede hata yapıyorsam 2. sıradayken birden 6-7. sıralara düşüyor ne yapmalıyım?