PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BOLU 1. Ulusal Yemek Yarışmasıdeniz
17.Nisan.2014, 22:20
BOLU 1.Ulusal Yemek Yarışması

Bu yıl birincisi düzenlenen, Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (AŞPAFET) ve Yeniçağa Profesyonel Aşçılar Derneği’nin (YEPAD) ın ortaklaşa organize ettiği BOLU'nun adını ulusal anlamda dünyaya duyuracak olan yemek yarışması yapıldı.


https://bolupostasi.com/wp-content/uploads/2014/03/bolu-yemek-yarismasi-1024x660.jpg


Bu yıl ilki düzenlenen yarışmanın başvuruları www.aspafed.org.tr (https://www.aspafed.org.tr), adresinden alınmıştır. Yarışmaya yoğun talep olmuş toplamda 250 Aşçı, ve şef adayları hünerlerini sergilemiştir.Yarışma (14-15 mart 2014) te iki gün süreyle devam etmiştir. Yarışmaya En iyi 10 meslek Lisesi ve 8 Üniversite iştirak etmiştir. Yarışmalarda BOLU nun önemli gelir kaynaklarından olan TAVUK ön plana çıkartılmıştır. Devamında, Kuzu, Pasta, Taze Makarna, Sebze ve Meyve oymacılığı dallarında, Ustalar Gençler ve Engelli kardeşlerimiz yarışmışlardır. Yöresel yemekler yapılmıştır.Yarışmanın ödülleri GAZELLE otelde düzenlenen Gala yemeğiyle sahiplerine verilmiştir. Bu yıl ilki düzenlenen yarışma, BOLU Belediyesi, Bolu Valiliği, Üniversitemiz, (AİBÜ) Aşpafed, ve Yepad destekleri ile gerçekleştirilmiştir.Yarışmacılar bireysel dalda çırak ve usta olarak yarışmışlardır.AŞPAFED ve YEPAD, başkanları ve yardımcıları bizzat yarışmacıların yanlarında olmuşlardır.

Yarışma kriterleri, genel olarak İşçilik, Kompozisyon, Sunum ve lezzet gözetilerek değerlendirilmiştir.Yarışmaların Jüri üyeliğine Federasyona bağlı dernek başkanları ile iki tane gözetmen öğretmen katılmıştır.BOLU Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürü GÜLER MERT hanım ilki düzenlenen bu organizasyonun bizzat içinde olarak desteklerini eksik etmemiştir kendisine Teşekkür ederim…

ŞURİ HAMZA DEMİREL

Bolupostası: BOLU 1. Ulusal Yemek Yar (https://bolupostasi.com/bolu-1-ulusal-yemek-yarismasi.html)

Bolu Sitesi'nden Alıntı (https://bolusitesi.org/index.php?topic=1156.msg17547#msg17547).