PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DSPli Aday Karakülçe: İzmir Halkı Huzur ve Hizmet İstiyordeniz
17.Nisan.2014, 21:40
DSP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Karakülçe Açıklaması

Demokratik Sol Parti (DSP) Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve eski il başkanı Selçuk Karakülçe, temiz siyasetin adresinin DSP Olduğunu belirterek, "İzmir halkı tartışma ve kavga değil, huzur ve hizmet istiyor" dedi.

Demokrasiyi sadece CHP'nin varlığı olarak görenlerin öncelikle, Ulu Önder *******'ün kurduğu partinin *******'ü ve Türk bayrağını tartışan tavırlarını ele almaları gerektiğini belirten Karakülçe, şunları dile getirdi: "Türkiye'de demokratik sol ve sosyal demokrat kitlelerin ancak halkçı devlet adamı ve kurucu Genel Başkanımız Bülent Ecevit önderliğinde iktidara gelme şansı yakaladığı unutulmamalıdır. Bizim siyasetimiz, halk için, halkla beraber hizmettir. Özellikle Konak bağlamında ******* rozeti ve Türk bayrağı değerlendirmeleri toplum tarafından endişe ile izlenmektedir. Meclis üyesi listelerindeki 'oğul-kardeş-baldız-iş ortağı ilişkileri' tartışma konusu olan CHP'nin 'halkı sevgide birleştirmek' görevi üstlenen DSP ve adaylarına yönelik saldırgan tavrı ise üzüntü vericidir. Adaylıklara tahammülü olmayanlar şiddet ve yalan yerine proje ve hedefleri halkla paylaşmalıdır. Daha önce de bildik yöntemlerle önleri kapatıldığı için DSP listelerinden halkın sevgisi ile seçilen ve bugün CHP saflarında yer alan Mustafa Sarıgül, Yılmaz Büyükerşen gibi isimler de talihsiz açıklamaları sanıyorum ki üzüntü ile izlemektedir. Kardeş partilerin mücadelesi sevgi ve saygı ekseninde gelişmelidir."
Karakülçe, "DSP her türlü tartışmanın dışında, halkın sevdiği isimlerle, toplumsal huzur ve kentsel gelişmeye katkı sağlayan projelerle, Cumhuriyet ve ******* ilkelerine saygılı bir anlayışla halka hizmete devam edecektir. Siyaseti kendi bünyeleri içinde kirletenlerin toplumu kirletmelerinin önündeki tek engel DSP'dir" dedi.

izmircity: https://www.izmircity.com/siyaset/dsp-buy...19669.html (https://www.izmircity.com/siyaset/dsp-buyuksehir-belediye-baskan-adayi-karakulce-aciklamasi-h19669.html)

İzmir Forumu'ndan Alıntı (https://izmirsitesi.bbs.tr/konu-dspli-aday-karakulce-izmir-halki-huzur-ve-hizmet-istiyor-28.html).