PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Esider Siyasileri ve İş Adamlarını Bir Araya Getirdideniz
17.Nisan.2014, 21:40
Esider Siyasileri ve İş Adamlarını Bir Araya Getirdi

Ege Sivaslı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ESİDER) İzmir'de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.


https://www.izmircity.com/images/haberler/esider_siyasileri_ve_is_adamlarini_bir_araya_getir di_h19756.jpg

İzmir'de yaşayan Sivaslı işadamlarının öncülüğünde kurulan, Ege İzmir Sivas Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİDER) düzenlenen tören ile Karabağlar'da, Selgeçen İş Merkezinde ki yerlerinde İzmir Valisi Mustafa Toprak, MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, siyasi parti temsilcileri ve iş adamları tarafından açıldı.Yoğun katılımın sağlandığı açılış töreninde konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Göktaş, "Sivaslılar olarak İzmir'de çok sayıda hemşehri derneği kuruyoruz. Fakat tek başına sosyal birlikteliğin yetersiz olduğunu, bunu bir de ekonomik birliktelik ile taçlandırmanın daha faydalı olacağını düşündük ve bu düşünceler içerisinde bu girişimde bulunduk. Derneğimiz inanıyorum ki gücümüze güç katacak varlığımızı devam ettirebilmek için en önemli faktör olacak. Açılışımızda bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum ve hayırlı Uğurlu olsun dileklerini iletiyorum." Dedi.Başkan Göktaş'ın ardından konuşan Milletvekili Oktay Vural, "Sivas Cumhuriyetin kurtuluşunda İzmir ise kuruluşunda çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle bu iki şehir bizim için her zaman ayrı bir yere sahip olmuştur. Bugün burada olmak bana gerçekten gurur verdi. Söylenecek çok şey var fakat seçim havasında burada söylemek uygun değil bu nedenle herkesi tebrik ediyorum ve bu derneğin hayırlı olmasını diliyorum." İfadelerini kullandı.Vali Mustafa Toprak ise törene katılan siyasi partilere başarılar dileyerek başladığı konuşmasında derneklerinin ekonomiye olan katkısını ifade etti.Yapılan konuşmaların ardından Ege Sivaslı Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin açılışı gerçekleştirildi.Yoğun katılımın gerçekleştiği açılış törenine İzmir Bölge Adliye Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısı Celal Kocabaş, Buca Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, İzmir Sivas Federasyonu Başkanı Kemal Güney, MHP İzmir İl Başkanı NECAT KARATAŞ, Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özüdoğru belediye başkan adayları, İş Adamı Kadir Akgül, Öz Sivaslılar Dernek Başkanı Erdoğan Bayındır, dernek başkanları ve çok sayıda Sivaslı vatandaş katıldı.

izmircity: https://www.izmircity.com/siyaset/esider-...19756.html (https://www.izmircity.com/siyaset/esider-siyasileri-ve-is-adamlarini-bir-araya-getirdi-h19756.html)

İzmir Forumu'ndan Alıntı (https://izmirsitesi.bbs.tr/konu-esider-siyasileri-ve-is-adamlarini-bir-araya-getirdi-39.html).