PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nasıl Hızlı İndex Alınır?deniz
12.Nisan.2014, 03:02
Sitenizin İndex Hızını Arttırma Yöntemleri

Sitelerimizi çok severiz, içine güzel yazılar, göze hoş gelen görseller ekleyerek daha çok kişinin sevmesini isteriz ve bunu bekleriz. Ancak dünyada her an o kadar çok site, blog açılıyor ki, bunların içinde öne çıkmak hiç de kolay bir iş değil. Peki sitemizin daha popüler olmasını ve yazdığımız makalelerin daha çok kişiye, hızla ulaşmasını nasıl sağlayabiliriz?


Nasıl Daha Hızlı İndex Alabiliriz?

https://1.bp.blogspot.com/-XeZzL3_0WXE/U0gpbSPiiaI/AAAAAAAABZw/ATnV3m5k2rk/s1600/sosyal-medya-ve-seo.png

Sitelerimizin daha hızlı index alması için aşağıdaki işlemleri ve servisleri kullanmamız gerekir.

1 - Sosyal Medya Kullanımı: İlk olarak sosyal medya... Arama motorlarının yapmış oldukları algoritmalar yeni güncellemeler ile sosyal medya bazlı oldu. Bunu seo çalışması yapan firmalardan veya seo uzmanlarından da öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki 3 sosyal medya platformunu etkin olarak kullanalım:

a- Google Plus ( Google + )
b- Facebook
c- Twitter

Şimdi soracaksınız Google Plus'ı neden ilk sıraya yazdım. Çünkü google yeni güncellemesi ile web sitelerinin Google Plus sayfalarını daha çok dikkate alır ve onları sürekli gezer. Bunun için google plus hesabı açtıktan hemen sonra sitenizi ekleyip onaylama yapmanız gerekiyor. Facebook ve Twitter sayfalarında da açtığınız hesapları sitenizin adresini mail adresini hakkında gibi kısımları doldurun.Yazdığınız yazıları sosyal medya hesaplarında mutlaka paylaşın hatta paylaşım yaparken hashtag kullanımını yapın yazının başlığı veya içindeki anahtar kelime veya hit getireceğini tahmin ettiğiniz hashtag'leri de yazın. Daha sonra Google Yazarlık Doğrulaması yaparak siteniz Google ve kullanıcıların gözünde daha kaliteli bir hale getirin.

Sosyal medyada pinterest, tumblr, feed kaynakları gibi bir çok pagerank'ı 5 ve üzerin olan sosyal ağlarda hesap açabilirsiniz.Sitenizi mutlaka ekleyin mümkün olduğu kadar yazınızı orada paylaşın eski yeni fark etmez ancak düzenli olmak önemlidir. Üst tarafta bahsettim hashtag konusundan onu da buralarda kullanmaya özen gösterin yerli sosyal medya sitelerinden de üyelik alabilirsiniz onların da mutlaka faydası olacaktır.

2 - Webmaster Paneli: Aslında bundan bahsetmek istemiyordum ama az da olsa bahsedeyim; arama motorlarının webmaster sayfalarına mutlaka sitenizi ekleyin, sitenize sitemap oluşturup, bu sitemap'ı mutlaka yollayın bunlar da çok dikkat edilmesi gereken kurallardır. Arama motorları bir hata ile karşılaşırsa webmaster sayfasından size mesaj atar, onu düzeltirseniz daha çok işinize yarar, kusursuz bir işlem yapmış olursunuz.

3 - Ping Servisleri: Sitenizi mutlaka pingletmelisiniz. Ping'in esas mantığı şudur "Hey bak ben yeni yazı girdim" diye düşünebilirsiniz çünkü arama motorlarına yolluyorsunuz onlarda en kısa sürede gelip yazına bakıyor ve index alıyor tabi bunun için iyi ping siteleri kullanmanız gerekiyor ben 3 adet ping sitesi kullanıyorum hepsinin pagerank'ı yüksek.Bunlar:

I- Pingler.com : Başlık ve link giriyorsunuz bunun yanında yazının kategorisini de seçip yolluyorsunuz mail adresinizi yazar iseniz size rapor dahi yolluyor.
II - Auto-ping.com : Bu sitede de istediğiniz sitelere ping atabilirsiniz ama benim önerim hepsine ping atmanız çünkü daha hızlı geri dönüş alırsınız.
III - Masspinger.com : İçlerinde en sevdiğim diyebilirim, çünkü anahtar kelime ve çoklu ping atma özelliği mevcut.

4 - Daha Çok Kişi Hedefi: Ping olayını da bitirdikten sonra, sıra yazıyı daha çok kişiye sitemizden ulaştırmaya geldi. Bunun için sosyal içerik paylaşma siteleri var, örnek olarak onedio, yazarkafe gibi bu siteler, sitenize iyi miktarda hit sağlayabilir. Özellikle yazınızda karşılaştırma yapıp en kötüden en iyiye sıralarsanız hit artışı 2 veya 3 kat artabilir. Bunun yanında radikal, milliyet gibi gazetelerin blog hizmeti vardır, bunları da kullanabilirsiniz. Ancak kullanırken dikkat edin, mutlaka o makalenin geçtiği bir link bulunsun yoksa bir işe yaramaz.

5 - Paravan Blog: Geldik kilit noktalardan biri olan paravan blog konusuna paravan blog dediğimiz olay kısaca yazınızı yazıp sitenize link verdiğiniz bir diğer site diyebiliriz. Bunlar da mutlaka hem hit artışı olsun hem de index hızı olsun mutlaka işe yarar, ancak yazdığınız yazıların ana domain ile başlıkları ve içeriklerinde az da olsa farklılıklar olsun. Paravan blogda yazılara en fazla 3 adet ana sitenin linkini verin 1 link mutlaka o yazının, bir link anahtar kelime, diğer link ise etiket olabilir. Ben böyle yapıyorum daha dikkat çekici oluyor. Paravan blog açabileceğiniz sitelere örnek verirsek wordpress.com, blogger.com, blog.com gibi ana siteler olabilir. Paravan blog açarken site başlık ve meta ayarlarını mutlaka yapın.

6 - Sağlam ve Kaliteli Backlink: Backlink konusunda ise dikkat etmeniz gereken bir kaç husus var aslında bir çok kişinin yapmış olduğu hata diyebiliriz herkes her siteden backlink almaya çalışır, bu yanlıştır. Çünkü pagerank'ı 1 olan site ile pagerank'ı 7 olan site bir değildir. Aldığınız backlinkler ne kadar sağlam ve az olursa o kadar çok faydasını görürsünüz. Bunu seo paketlerinde de görebilirsiniz, herkes en yüksek pagerank da sağlam link ister. Yine dikkat etmeniz gereken konulardan biri de link ömrü, buna da dikkat edin. Ne kadar çok link uzun kalırsa o kadar önemli ve mümkünse dofollow link almaya çalışın. Bu sağlam backlink konusunda en iyi sosyal medya siteleri ve uzun bir geçmişi olan forum siteleri önemlidir ve edu, gov gibi uzantılı sitelerin backlinki önemlidir.

7 - İmleme Siteleri: İmleme sitelerini de kullanın; yerli ve yabancı sitelerden kaliteli olanlarını kullanmanızı tavsiye ederim. Söylediğim gibi az olsun ama kaliteli olsun. Yabancı site olarak reddit.com, yerli olarak da oyyla.com'u tavsiye ederim, pagerank değerleri iyidir.

8 - İç Linklenme: Son olarak da iç linklenme önemlidir. Peki bunu nasıl yapacağız? Yazınızda bir başka yazınızın linkini vererek güçlü bir link yapısına sahip olabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri hangi oranda kullanırsak, sitemiz ve sitemizdeki makalelerimiz de o oranda hızlı indexlenir, daha çok kişiye hızla ulaşır. Makalelerimiz de kaliteli olursa, sitemizdeki bağlantılarla başlıklar anlamlı ve faydalı olursa, tek makaleyi bulup gelen ziyaretçi için daha çok yazımızın okunmasına olanak sağlarız. Sitemizin ne kadar çok sayfası okunur ise PageRank, TrustRank, Alexa gibi değerleri de hızla ilerleyecektir.

Alıntı: Ä°ndex Hızınızı En Son Hıza Alın - Bilgin Portal (https://www.bilginportal.net/2014/04/index-hznz-en-son-hza-aln.html)


Kaynak (https://webmasterlord.net/seo/2446-nasil-hizli-index-alinir-new-post.html)

WeBMasteR
06.Mayıs.2014, 09:06
Eline sağlık deniz. Teşekkürler.