PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başbelası Facebook Virüslü VideolarWeBMasteR
06.Nisan.2014, 22:19
Facebook'ta virüslü videolar nasıl yayılıyor?

Facebook üyelerinin baş belası olan virüslü videolar nasıl yayılıyor?


Dev sosyal ağ Facebook, dünya genelinde oldukça yoğun ilgi görüyor ve insanlar tarafından sürekli giriş yapılıyor. Bu ilgiyi fırsat bilen sahtekarlar, virüslü video ve linklerle Facebook üyelerinin profiline giriyor.
Facebook kullanıcıları arkadaşlarının profilinde Yetenek Sizsiniz'e katıldım diye bir paylaşım veya kendisinin etiketlendiği bir video görüyor. Bu paylaşıma tıklayan kullanıcı aynı virüsü kapmış oluyor. Ve tabii ki aynı paylaşım arkadaşlarına gidiyor. Böylece virüs kısa sürede yayılıyor. Peki virüs nasıl bulaşıyor?
https://www.teknolojioku.com/application/static/data/news/1/1388089771_facebook-virus-temizleme-500x219.jpg

Facebook kullanıcısı arkadaşının paylaşmış olduğu ilgi çekici videoyu görünce merak edip tıklıyor. Tıkladığı linkteki videoyu izlemek isteyen kullanıcı bir uyarı ile karşılaşıyor. Bu uyarıya göre videoyu izlemek için Flash Player güncellemesi yapması gerekiyor. Virüsten bihaber kişi bu Flas Player güncellemesini yaptığı anda virüsü de kapmış oluyor. Böylece kullanıcının Flash Player güncellemesi ile kendi hesabına bulaşan virüs, aynı yöntemle o kişinin arkadaşlarına bulaşıyor ve bu döngü sürekli devam ederek birçok kullanıcıya bulaşıyor. Peki bu virüslerden nasıl kurtulursunuz?Aşağıdaki bağlantıdan Facebook virüslerinin nasıl temizlendiğine dair bilgiler olan makalemizi inceleyebilirsiniz:

Facebook Virüsü Nasıl Temizlenir (https://webmaster.bbs.tr/guvenlik/1744-facebook-virusu-nasil-temizlenir.html)

Alıntı:Facebook'ta vir (https://www.teknolojioku.com/haber/facebookta-viruslu-videolar-nasil-yayiliyor-15774.html)