PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıralama değişimiAdenspor
28.Mart.2014, 11:32
Google sıralamada anlayamadığım değişimler oluyor bir kelimem bir 13 sırada ertesi gün 86 da ertesi gün 25 de bu kadar büyük dalgalanma neden olur veya nasıl tedbir alabilirim

WeBMasteR
28.Mart.2014, 13:33
En başta sağlıklı teşhis koyabilmek için, Google hesabımızın açık olmaması lazım. Sonra internet tarayıcınızın geçmişini tamamen temizleyip, DNS adreslerimizi güncellememiz ve mümkünse ip değiştirmemiz gerekir. O zaman sağlıklı olarak sitemizin sıralamasını görebiliriz. Bunları sağladıktan sonra bugünkü sıramızı not alalım. Ertesi gün tekrar internet geçmişimizi tamamen temizleyip, yine Google hesabımızın açık olmadığı anda sıralamayı kontrol edelim. Yine ertesi günlerde de aynı şekilde kontrol edelim. Öyle büyük farklar oluyorsa siteniz dalgalanmalardan çok etkileniyor demektir.

Sitenin sıralamada tutunması için herşeyden önce zengin içeriğe, özgün yazılara ve site içi seo kriterlerinin düzgünlüğü sağlanmalıdır. Forumumuzda SEO Forumu bölümünde bulunan Site Başlığı Nasıl Olmalı, Site Açıklaması Nasıl Olmalı ve H Etiketleri, Başlık Hiyerarşisi konuları incelemenizi öneririm.

Bundan sonra yavaş yavaş link inşaası oluşturulmalı. Örneğin bir backlink kaynağı buldunuz. Oraya sitenizi ekledikten sonra, bu durumun sıralamanızda etkisini görene kadar başka yere link eklemenizi tavsiye etmem. Dikkat edilmesi gereken bir nokta, backlinkinizi kaynak olan sitenin global (footer, header, sidebar vs.) alanlarına eklemeyin. Sitenin anasayfasına veya PR değeri olan bir sayfasına ekleyin. Sonraki link inşaası çalışmalarınızı da bu şekilde yapın.

Dinamik sosyal medya hesapları, sayfaları, grupları, uygulamaları oluşturun. Başka gruplara, sayfalara da katılın. Kendi sosyal medya hesaplarınız, sayfalarınız, gruplarınız ve katıldığınız sayfa, gruplarda içerik linklerinizi paylaşın.

Forumumuzda bulunan Twitterfeed ile Etkili Seo konusunu inceleyip, oradaki çalışmaları da yapmanızı öneririm.

Bütün bunları sağladıktan sonra, iş sadece sitenizdeki içerik zenginliğini oluşturmaya kalıyor. Disiplinle çalıştıktan sonra kolay kolay dalgalanmalardan, algoritmalardan etkilenmezsiniz.

WeBMasteR
18.Nisan.2014, 08:20
Bu hafta epey bir değişiklik gözlemledik. Mesela bizim forum ilk sıralarda yer almaya başladı.

deniz
20.Nisan.2014, 20:03
Çok iyi gidiyor forum. Maşallah.