PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ZenMate Nedir, Nasıl KullanılırWeBMasteR
24.Mart.2014, 17:38
ZenMate Nedir, Nasıl Kullanılır?


Twitter'ın Engellenmesiyle Birlikte ZenMate Eklentisinin Kullanımı Arttı.

Peki Bu ZenMate Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Bu yazımızda Twitter ve diğer yasaklı sitelere girmemizi sağlayan ve tarayıcı eklentisi olan ZenMate’den bahsedeceğiz.

ZenMate Google Chrome ve Chromium tabanlı web tarayıcınızda kullanabileceğiniz bir proxy tarayıcı eklentisidir.

ZenMate’in en iyi yanı ise yalnızca aktif olduğu tarayıcıyı etkiler ve diğer tarayıcılarda ve internet araçlarında hiçbir şekilde oynama yapmaz. Bu program ücretsiz olmasıyla birlikte hızlı ve kolay kurulma sahip olan program herkesin bilgisayarında bulunması gereken bir eklenti.
ZenMate hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google‘da arama yapabilir veya ZenMate.com (https://zenmate.com/)‘u ziyaret edebilirsiniz. ZenMate’in ufak kullanım kılavuzu aşağıdadır.

ZenMate Nasıl Kullanılır ?

Twitter’a IP Bazlı Engelleme (https://www.metinbiyik.com/twittera-ip-bazli-engelleme/)yazımızda ZenMate’i indirmeniz için tavsiye etmiştik. ZenMate’i buraya (https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-for-google-chrome/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme) tıklayarak ücretsiz olarak Google Chrome ve Chromium tabanlı tarayıcınıza kurabilirsiniz.


https://www.metinbiyik.com/wp-content/uploads/2014/03/ZenMate.jpg


Eklentiyi aktif hale getirdikten sonra açılan pencereye e-posta adresinizi yazıp “Get secured now” butonuna tıklayarak ZenMate’i kullandığınız e-posta adresine tanımlamanız gerekiyor.
Kayıt işlemine devam ederken karşınıza çıkan mavi ekranda şifre verilecektir ve isterseniz bu şifreyi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
Şifrenizi bir kenara kayıt ettikten sonra “Got it” butonuna tıklıyoruz ve tüm işlemler tamamlanmış oluyor. Daha sonra tarayıcınızın sol üst tarafından proxy ayarını on-off durumuna getirebilirsiniz ve ufak eklenti penceresinde istediğiniz ülkeyi seçip engelli sitelere bağlanabilirsiniz.


Kaynak: https://www.metinbiyik.com/zenmate-ne...il-kullanilir/ (https://www.metinbiyik.com/zenmate-nedir-nasil-kullanilir/)


Kaynak (https://webmasterlord.net/yazilimlar/2393-zenmate-nedir-nasil-kullanilir-new-post.html)