PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nicehash Bitcoin HacklendiMedia Network
10.Aralık.2017, 04:15
AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin en tanınmış Bitcoin maden havuzlarından Nicehash, kripto para dünyasının en ağır saldırılarından birisine maruz kaldı. Online verilere göre havuzdaki 66 milyon dolar değerindeki Bitcoin hackerlar tarafından ele geçirildi.
Kullanıcı dostu ara yüzü ve hızlı ulaşımı ile kullanıcıların favorisi haline gelmiş olan Nicehash ile küçük bir uygulamayı indirip kendi cüzdanınızdaki Bitcoin’leri bu programa aktarıp ekstradan Bitcoin kazanabiliyordunuz.
NiceHash’in kendi web sitesinden ve Reddit hesabından duyurduğu üzere web sitesinin ve Bitcoin’lerin hacklendiği doğrulandı.
NiceHash’in kullanıcılarıyla paylaştığı yazının bir bölümü;
Sizlerle paylaşmalıyız ki, kendi ödeme sistemimiz açığa çıkarıldı ve NiceHash’e ait Bitcoin cüzdanları çalındı.
Tam olarak ne kadar Bitcoin’in sistemden çalındığını tespit etmek için çalışmalarımız sürüyor.
NiceHash her ne kadar meselenin çözümü için elinden geleni yapacağını izah etse da çalınan Bitcoin’lerin geri kazanılıp kazanılamayacağı daha belli değil.

NiceHash İse şu şekil bir açıklama yaptı:
Sevgili NiceHash kullanıcıları!
Ne yazık ki, NiceHash web sitesinde güvenlikle alakalı bir mesele yaşadık. Şu an için bu kazanın neticelerini ve nedenlerini anlamaya çalışıyoruz, bu sebeple önümüzdeki 24 saat süresince bütün operasyonlarımızı durdurmak zorundayız.

KAYNAK SİTEYE GİT (https://cihatozgen.com.tr/nicehash-bitcoin-hacklendi/)

erkolay
10.Aralık.2017, 14:39
Bu tür sitelerin çoğu tarayıcı testi yapıyor. Tabi bu DDoS için yapılıyor. Güya güvenli görünüyor. Hacklenmiş olmak önemli bir güven kaybı getirir. Yeni müşteri alamazlar ve eldekileri de kaçırırlar. Rezil olmuşlar. :)

Media Network
11.Aralık.2017, 04:47
Bu tür sitelerin çoğu tarayıcı testi yapıyor. Tabi bu DDoS için yapılıyor. Güya güvenli görünüyor. Hacklenmiş olmak önemli bir güven kaybı getirir. Yeni müşteri alamazlar ve eldekileri de kaçırırlar. Rezil olmuşlar. :)

erkolay hocam Bugun e-posta attım adamlara dedim dünya basınında hacklendiğiniz söyleniyor. bizim hacklenen bitcoinler ne olacak bu zararımızı kim karşılıyacak dedim.
gelen cevap ise şu : Mağdur edilen müşterilerimizin mağduriyeti fazlası ile karşılanacağından kimsenin şüphesi olmasın diye cevap geldi :)