PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Köpeklerde Kalça Çıkığısocial35
09.Ekim.2017, 16:22
Köpeklerde nadiren de olsa rastlanılan ve oldukça can sıkıcı olan sağlık sorunlarından bir tanesi de kalça çıkığı sorunudur. Bu sorun erkenden tespit edilirse kolaylıkla ve uygun tedavi ile üstesinden gelinebilir. Ancak erken zamanlarda bunu fark edememiş olan evcil hayvan sahipleri acil veteriner (http://clubvet.com.tr/) ziyaretine mecbur kalmaktadırlar. Bu derece ileri vakalarda yürüme ve ayakta durma zorlukları dikkat çeker. Durum buraya gelmeden veteriner (http://clubvet.com.tr/) kontrolleri düzenli olarak yaptırılmalıdır. Böyle bir sorun bu kontrollerde tespit edilecektir.
Kalça Çıkığı Tedavisi
Kalça çıkığı olarak bilinen soruna, bazı köpek ırkları daha yatkındır. Irksal olarak yatkınlığı bulunan ırklara sahip olan kişiler, kalça çıkığına özel kontrolleri düzenli yaptırmalıdır. Çekmeköy veteriner (http://clubvet.com.tr/) hizmetlerine başvurulduğunda, öncelikle dış muayene yapılır. Ardından kalça çıkığı ile alakalı ölçümler yapılacaktır. Hekimin kararına göre röntgen çekimi ile teşhis kesinlik kazanır. Kalça çıkığı çok da korkutucu bir hastalık değildir. Bu durumla karşı karşıya gelenler için çeşitli tedavi yöntemleri vardır. Erken teşhis halinde bazı ilaçlar ile durum kontrol altına alınabilir. İlerlemiş vakalarda ise operasyon ile bu durumdan kurtulmak mümkündür.
Petler İçin Sağlık Ürünleri
Evcil hayvanlar için üretilmiş olan pet sağlık (http://clubvet.com.tr/) ürünleri, çeşitli durumlarda destek sağlayabilmektedir. İhtiyaca göre; deri-tüy sağlığı, iç organların sağlığı, kemik ve eklem sağlığı gibi gruplara özel ürünler satılmaktadır. Bu ürünler düzenli kullanıldığında, birçok sağlık sorunu ortaya çıkmadan engellenebilir. Bu özel ürünler, Çekmeköy petshop (http://clubvet.com.tr/) raflarında satışa sunulmaktadır.