PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güzel Yazı...geremi
22.Eylül.2017, 23:23
Elia, Adebayor, Rodellega, Vazte... Süper Ligin Sıralamada Öne çıkan Takımları...

Ligde henüz bir kaç maç oynanmışken büyük bütçeli takımların değil, uyumlu bir kadro kuran takımların başarılı oldukları gözüktü. Eksikliklerini iyi gören ve buna göre önlem alan takımların da sıralamadaki yerleri üst sıralarda.

Buna en iyi örnek de Galatasaray... Geçmiş senelerde bir çok yabancı getirdiler. Ancak çok azı gerçekten tam manası ile uyum sağladı veya faydalı olabildi. Prandelli, Mancini, Rejkaard gibi teknik direktörlerle de çalıştılar.

Bu seneki kadroda alınan yabancı oyuncuların bir çoğu önce iyi sporcu ve profesyonel.

Mücadele eden, koşan ve arkadaşının da açıklarını kapatmak üzere savunma yapan bir takım haline geldiler. İyi paslaşmaları ve geçen senelerde verim alamadıkları kanatları bu sene daha efektif kullanmaları artıları.

Beşiktaş her sene üzerine koyarak giden bir takım. Yerli ve yabancı oyuncuların iyi kaynaşması, ligin en iyi pas yapan takımlarından biri olmaları ve rakibi seyreden bir anlayışları olmaması artıları. Takımdaki arkadaşlık çok iyi olunca gerisi de geliyor zaten...

Göztepe ve Kayserispor da nokta transfer yapan takımlar. Göztepe ligi iyi tanıyan oyuncuları seçmesinin yanında başarıya aç oyuncuları da beraberinde seçti. Ghilas ve Jahovic ikilisinin sağladığı uyumu hemen hemen tüm mevkilerde sağladılar ligin başında.

Kayserispor da tempolu oynayan, atletik yetenekleri fazla oyuncuları tecrübeli oyuncularla çok iyi kaynaştırdı. Boldrin, Varela, Mendes, Badji gerçekten önemli ve takıma katkı veren isimler.

Başakşehir sistemini iyi oturtan, yıllardır rakiplerin açıklarına göre futbol oynamayı çok iyi bilen bir takım. Elia, Adebayor gibi isimler gerçekten çok iyi seçimler. Geçmiş yıllarda almış oldukları Doka, Mossoro, Visca gibi isimlerin yanında takımın savaşçılığını ve iyi oyuncu seçme şansını arttıran oyuncular.

Akhisarspor da önemli bir takım. Geçmiş senelerde önce Rodellega ile standartların üzerinde bir forvet aldılar. Sonra Ricardo Vazte ile belki de onun sekteye uğramış kariyerini ısrarla vermiş oldukları şanslar ile çıkışa geçirdiler. Bu sene aynı ivmeyi Paolo Henrique'de yakalamayı deniyorlar. Bu sene Custodio gibi çok önemli bir oyuncudan yoksun olmalarına rağmen keyif katıyorlar lige.

Ancak özellikle iç saha maçlarında çok etkililer. Olcan ve Helder Barbosa ile yıpratıcı bir ikiliye sahipler. Aynı zamanda Larrson gibi açık alanda topu aldı mı durdurulması zor bir oyuncu da kadroda Ian Hora önemli bir santrafor... Akhisarspor da iyi transfer yapan ve iyi futbol oynayan ekiplerden.

Bursapor da ligin zevk veren takımlarından. Le Guen takıma sistemini oturtmaya başladı. Delarge transferi yılın en iyi transferlerinden biri olmaya aday. Osmanlıspor'daki Delarge'ı şimdiden göstermeye başladı. Stancu'nun yanında Necid'in olmaması ya da formda olduğunda onun kadar katkı verebilecek bir santraforları olmaması tek eksikleri belki de.

Oğuz Akdeniz

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/oguz-akdeniz-elia--adebayor--rodellega--vazte----super-ligin-siralamada-one-cikan-takimlari----2523256-skorer-yazar-yazisi/

erkolay
22.Eylül.2017, 23:31
Makale mesaja dahil edildi.
Konunun yeri Futbol bölümü...

deniz
23.Eylül.2017, 00:15
Konu taşındı. Birkaç yazım ve noktalama hatası vardı, düzeltildi.
Konuyla ilgili ekleme yapacaksan bu başlıktan devam et lütfen geremi arkadaş. Aynı linki değişik başlıklarla paylaşmanın bir anlamı yok. Sonraki iki başlığın kaldırıldı.