PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gizli Fermuar Nedir ve Gizli Fermuar Nasıl Dikilir?fermuar
16.Haziran.2017, 17:29
Kıyafetlerimizde sıklıkla kullandığımız fermuar (http://fermuar.com/fermuar) çeşitlerinden biri olan gizli fermuar çoğu zaman kurtarıcımız olmuştur. Etek giydiniz fermuar yan tarafında öylece durmasını ister misiniz? Elbisenin arkasında ben buradayım diyen bir fermuar ne kadar hoş olur? Evet böyle bir durumda olmak istemezsiniz bu yüzden gizli fermuar nasıl dikilir? öğrenmemiz gerekiyor. Deneme amaçlı bir dikim yapmak için gerekli malzemeler; 2 parça kumaş, gizli fermuar ve gizli fermuar ayağı birde dikiş makinesi olmazsa olmaz :)

https://fermuar.com/wp-content/uploads/gizli-fermuar-1.jpg https://fermuar.com/wp-content/uploads/gizli-fermuar-2.jpg

Dikim sonrasında kumaş ile fermuar dikim yerlerinin potlaşmasını engellemek adına gizli fermuar (http://fermuar.com/fermuar)ı ütülememiz gerekiyor. Gizli fermuarın şerit kısımlarını açarak ütüleyebilirsiniz. Ütüleme sırasında dişlerin zarar görmemesi dikkat etmelisiniz. Fermuarın sonunun gelecek kısmını belirledikten sonra fermuarı kumaşa sabitlemelisiniz. Bunu yapmamızın sebebi ilk dikimimiz olduğu için iğnelemeden dikimimiz zor olabilir.

https://fermuar.com/wp-content/uploads/gizli-fermuar-3.jpg https://fermuar.com/wp-content/uploads/gizli-fermuar-4.jpg

Fermuar dikimine başlamadan önce dikiş makinesine gizli fermuar ayağını takmamız gerekiyor. Gizli fermuar ayağını taktıktan sonra resimde gördüğünüz şekilde fermuarımızı yerleştirerek dikebiliriz. Ancak dikim sırasında şeritlerin üzerinden yaptığımız dikişimiz diş kısmının dibine gelecek şekilde olmalıdır. İlk başta belirlediğimiz son çizgisine kadar diktikten sonra diğer tarafı da aynı şekilde dikebiliriz.İlk başlarda eliniz alışmadığı için güzel durmasını ve potlaşmamasını sağlamak adına iğneleme veya teğel yöntemi ile sabitlemek gereklidir. Gizli fermuar dikimi bu kadar.

https://fermuar.com/wp-content/uploads/gizli-fermuar-5.jpg https://fermuar.com/wp-content/uploads/gizli-fermuar-6.jpg

erkolay
17.Haziran.2017, 21:39
Sitenizde SSL altyapısı yok. O yüzden sitenizden görsel linki eklemeyin lütfen.

https://resim.webmaster.bbs.tr sayfamıza yükleyip ekleyebilirsiniz. Ya da başka SSL destekli siteden HTTPS'li linki ile ekleme yapın.