PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şahin Rulman – Step Motor ve Servo Motorsahinrulman
02.Haziran.2017, 10:12
Şahin Rulman 1986 yılından beri mekanik ürünler ve elektronik ürünlerinde uzmanlaşmış üreticilerin son teknoloji makine ve rulmanlarının ithalat ve distribütörlüğünü yürütmektedir. Sürekli olarak güncellenen üretimlerin takibini yaparak siz rulmancılara ve makine imalatçılarının hizmetine sunmaktayız. Geniş ürün yelpazemizle projenizde ihtiyacınız olan rulmanları ve makinaları en kısa sürede temin etmekteyiz. Uygulamalarınız sırasında tasarım, montaj ve uzun ömürlülük gibi daha birçok problemin çözümünü üretmeyi amaç edinmekteyiz.

Step Motor (http://www.sahinrulman.com/elektronik-urunler/step-motor-surucu/)lar bir diğer adı olan adım adım motorlar, Elektrik enerjisini dönme hareketine çeviren elektro-manyetik cihaza step motor denilmektedir. Her konumunu adımlar halinde değiştirerek işlem yaptığından dolayı hassas kontrol gerektiren projelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Step motorun bir sonraki adıma geçmesi için gereken komutları step motor sürücüsü verdiğinden dolayı step motor sürücüsü ile etkileşimli olarak çalışmaktadır. Step motorlar sitemizde Step Motor 2 Faz, Redüktörlü Step motor 2 Faz, Planet Redüktörlü Step Motor ve Frenli Step Motor olarak ürün özelliklerine göre kategorize edilerek online satışa sunulmaktadır.

Step Motor sürücü (http://www.sahinrulman.com/step-motor-surucu/step-motor-2-faz/)leri ise Step motorun adımlarını yerine getirmesi için tasarlanmış olan bir sürücüdür. Şahin rulman kullanım alanında gereken güç ve teknik özelliklerine göre üretimleri yapılmaktadır. Step motor sürücüleri 2 Fazlı ve 3 Fazlı Step Motor olarak ayrılmıştır. Step motor fiyatları ürün özelliklerine göre fiyatlandırılmaktadır.

Servo Motor (http://www.sahinrulman.com/elektronik-urunler/servo-motor-surucu/); Kullanıcının vermiş olduğu komutları yerine getirerek son kontrol elemanı olarak görev yapmaktadır. Servo motorlar yüksek hız sınırlarında sorunsuz olarak çalışmalı, devir sayısını seri ve düzgün bir şekilde değiştirmelidir. Servo motorların almış komutları uygulayabilmesi için servo motor sürücüsüne ihtiyacı vardır.

Servo Motor Sürücü (http://www.sahinrulman.com/servo-motor-surucu/servo-motor-surucu-sg-serisi/)leri; Mekanik servo sisteminin göstermiş olduğu değişkenlerin referans değerine uygun olarak hareket ettirilmesini sağlamaktadır. Servo motor sürücülerinin kullanım alanları çok geniştir. Hassas tezgah sistemlerinin hareket ettirilmesinden tıbbi cihazlara kadar bir çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Servo motor sürücü seçimi yapılırken almış olduğunuz servo motor boyutuna göre uygun olan sürücü boyutu seçilmelidir. Şahin Rulman olarak Servo master markasına ait Servo Motor sürücülerini dilediğiniz adette, indirimli fiyatları ve kredi kartına taksit seçenekleriyle satın alabilirsiniz.