PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ücretsiz (Free) SSL Sertifikası AlmaFurkan Oymak
20.Mayıs.2017, 20:52
Merhaba arkadaşlar , Google’nin son güncellemelerinden sonra SSL kurmanın önemli hale geldiğini herkes biliyordur. Bu yazımda ise 2017 Ücretsiz SSL Sertifikası alma yöntemini anlatacağım.


İlk olarak https://www.sslforfree.com (https://www.sslforfree.com/) adresine giriş yaparak domainimizi yazıyoruz.
Daha sonra Automatic FTP Verification kısmına tıklayarak FTP bilgilerimizi giriş yapıyoruz. ( FTP bilgilerini vermek istemeyenler farklı şekilde domainini doğrulayabilir.)

https://furkan.org/wp-content/uploads/2017/04/%C3%9Ccretsiz-Free-SSL-sertifikas%C4%B1-alma-2.jpg

FTP bilgilerimizi girdikten sonra SSL Aldığımız site otomatik entegrasyon yaparak domainimizi onaylıyor ve domaine özel SSL sertifikanın anahtar kodlarını veriyor.

https://furkan.org/wp-content/uploads/2017/04/%C3%9Ccretsiz-Free-SSL-sertifikas%C4%B1-alma-3.jpg

Kodları aldıktan sonra sitemizin cPanel kısmından bir SSL Sertifikası yükle bölümüne geliyoruz ve bize özel verilen anahtar kodunu giriş yapıyoruz ve kaydediyoruz.

https://furkan.org/wp-content/uploads/2017/04/%C3%BCcretsiz-ssl-alma.jpgEvet SSL yükleme işlemi gerçekleşti. Bundan sonra sitemizdeki http olan linkleri https olarak değiştiriyoruz.

https://furkan.org/wp-content/uploads/2017/04/ssl-onay%C4%B1.jpg

Not : WordPress kullanıcıları Really SSL (https://tr.wordpress.org/plugins/really-simple-ssl/) eklentisi ile kolayca link optimizasyonunu gerçekleştirebilir.

erkolay
20.Mayıs.2017, 21:59
Eline sağlık Furkan.

Alternatif olarak da CloudFlare kullanarak bedava SSL'ye sahip olabilirsiniz. Bu durumda da WordPress siteler için WordPress HTTPS ve WP CloudFlare Flexible SSL eklentilerini kurmak gerekiyor. Ayarlardan da WordPress Blog ve Site adresini HTTPS'li olarak değiştirmek gerekiyor.