PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Smart TV'niz Her An Hacklenebilir!WeBMasteR
02.Nisan.2017, 13:16
Akıllı televizyonlar güvenlikten yoksun!
Akıllı televizyonların oldukça yaygınlaşması güvenlik problemlerini de beraberinde getirmiş gibi gözüküyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre neredeyse bütün akıllı televizyonlar hacklenebilir durumda!

https://s01.shiftdelete.net/img/general_b/17-04/01/shutterstock_120676078_1080.jpg

Geçtiğimiz dönemlerde gördüğümüz büyük DDoS saldırıları için kullanılan IoT cihazlar listesi genişliyor. Özellikle ülkemizde de son dönemlerde oldukça popüler olan akıllı televizyonlar tam anlamıyla hackerlar için açık kapı.

Oneconsult isimli güvenlik firması bünyesinde çalışan Rafael Scheel tarafından gün yüzüne çıkartılan bir güvenlik açığı IoT cihazların güvenliği konusunu yeniden gündeme getirecek gibi gözüküyor.

bOJ_8QHX6OA

Kötü niyetli kişiler tarafından düzenlenmiş sahte vericiler ile televizyonunuzda root yani en yüksek düzeyde erişim sağlamak mümkün. Maliyeti oldukça düşük olan bu vericiler sayesinde geçtiğimiz yıl avrupada satılan akıllı televizyonların %90'ını hacklemek mümkün hale geliyor.

Root yetkisi kazanan hacker televizyonunuza uzaktan erişebilir, ortam dinlemesi yapabilir veya sizin televizyonunuz üzerinden bir DDoS saldırısı yaparak sizi suçlu durumuna düşürebilir.

Ayrıca televizyonunuzu sıfırlamanız veya yeniden başlatmanız hackerın erişimini kapatmayacağından, kurtulmanın televizyonu değiştirmek dışında şimdilik bir yolu bulunmuyor.

SDN (http://shiftdelete.net/akilli-televizyonlar-guvenlikten-yoksun-80706)

tragın
03.Nisan.2017, 13:49
internet ağına bağlı olan her aletin tehlikeli bir yönü olduğunu hepimiz biliyoruz sadece bilmezlikten geliyoruz.