PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DragonFly BSD 4.8 Duyurulduerkolay
27.Mart.2017, 22:28
FreeBSD (https://www.freebsd.org/) 4.8'in çatallaması olarak 2003 yılında Matthew Dillon tarafından oluşturulan UNIX benzeri bir dağıtım olan DragonFly BSD (http://www.dragonflybsd.org/)'nin 4.8 sürümü, Justin C. Sherrill tarafından duyuruldu.

https://www.dragonflybsd.org/images/FullLogo.gif

DragonFly'ı sınıfındaki diğer işletim sistemlerinden ayıran yararlı pek çok özellik olduğunu hatırlatan Sherrill; bunlardan en belirgin birinin tarihi erişim işlevselliği ile modern ve yüksek performanslı dosya sistemi olan HAMMER olduğunu söyledi. DragonFly'ın benzersiz dosya sistemi veri ve meta verileri önbelleklemesi için takas alanı kullanımı sağladığını söyleyen Sherrill; sistem yöneticileri için yararlı özellikler sunduğunu belirttiği sistemin bir dizi yeni özellik ve yükseltmeyle geldiğini ifade etti.

DragonFly BSD 4.8 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu (http://lists.dragonflybsd.org/pipermail/commits/2017-March/625648.html) ve sürüm notlarını (https://www.dragonflybsd.org/release48/) inceleyebilirsiniz.

DragonFly BSD 4.8 indirmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.İndirme sayfası (http://www.dragonflybsd.org/download/)
İndirme sayfası (http://mirror-master.dragonflybsd.org/iso-images/)
dfly-x86_64-4.8.0_REL.iso (http://mirror-master.dragonflybsd.org/iso-images/dfly-x86_64-4.8.0_REL.iso) (743 MB)Çeviri: Getgnu.org (http://www.getgnu.org/gnulinux/dragonfly-bsd-4-8-duyuruldu.html)