PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Parrot Security 3.5 Final Sürüm Duyuruldudeniz
11.Mart.2017, 23:06
Debian GNU/Linux tabanlı, penetrasyon testleri için güvenliğe odaklanmış bir koleksiyonla gelen ve adli tıp, tersine mühendislik, etik hack, gizlilik, anonimlik, şifreleme çözümleri sunan Parrot Security OS (https://www.parrotsec.org/)‘un 3.5 final sürümü, Lorenzo Faletra tarafından duyuruldu.

https://pbs.twimg.com/profile_images/481588369638842368/ZJSnXlns.jpeg


Parrot Security OS 3.5’i duyurmaktan gurur duyduğunu söyleyen Faletra; bu güncellemenin 2 ay gibi uzun bir zaman aldığını; ancak, yalnızca pek çok Debian paketinin güncellemesi ve test edilmesiyle yetinmediklerini, aynı zamanda bazı yeni özellikler üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Yeni sürümün artık eski paketleri içermeyeceğini belirten Faletra; en yeni Linux çekirdeği 4.9.13 üzerine yapılandırılan sistemde VirtualBox ve VMware konuk desteğinin varsayılan olarak eklendiğini söyledi.

KZmXTnOlmME

Parrot Security OS 3.5 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu (https://blog.parrotsec.org/parrot-3-5-is-here/) inceleyebilirsiniz.

https://pbs.twimg.com/media/C6bZ18RU4AEvgje.jpg

Parrot Security OS 3.5 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.


İndirme sayfası (http://mit-usa.archive.parrotsec.org/parrot/iso/3.5/)
Yansılar (http://mirrordirector.archive.parrotsec.org/parrot/iso/README.html)


Çeviri Kaynağı: Getgnu.org (http://www.getgnu.org/gnulinux/parrot-security-os-3-5-duyuruldu.html)

WeBMasteR
11.Mart.2017, 23:42
Normal bilgisayarlar için 32bit ve 64bit Parrot Full Edition, 32bit ve 64bit Parrot Lite Edition; Cloud Server için Parrot Cloud Edition; Raspberry Pi ve Generic Rootfs için de ayrı ayrı sürümler mevcut.

Proje sitesindeki indirme seçeneklerinin tümüne şuradan erişebilirsiniz:

https://www.parrotsec.org/download.fx