PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IBM'den İnternetsiz Hava Durumu Uygulamasıdeniz
18.Şubat.2017, 12:57
Teknolojinin sessiz bekçilerinden biri olan IBM, sessizliğini yeni bir internetsiz hava durumu uygulaması ile bozdu. Bakalım bu uygulama nasıl çalışıyor.


https://s01.shiftdelete.net/img/general_b/17-02/17/ibmden-internetsiz-hava-durumu-uygulamasi.jpg

IBM’den internetsiz hava durumu uygulaması!

Hepimizin de bildiği üzere günümüzde kullanılan bütün hava durumu uygulamaları maalesef internet olmadan hiçbir işe yaramıyor. Durum böyle olunca, özellikle hava durumu bilgelerinin hayati önem arz ettiği kıyı kesimlerinde, birçok insan fırtına ve sel gibi doğal felaketlere hazırlıksız yakalanabiliyor.

İşte tam da bu duruma istinaden IBM yetkilileri operatörler ile anlaşarak, şebeke üzerinden kendini güncelleyen bir hava durumu uygulaması geliştirdi. Geliştirilen bu uygulama sayesinde kullanıcılar internet olmasa dahi hava durumundan sürekli haberdar olabilecekler.
Ayrıca uygulamada bulunan acil durum alarmı sayesinde kullanıcılar, fırtına ve kasırga gibi gerçekleşmesi muhtemel yıkıcı doğal felaketlere karşı önceden uyarılabilecek. Dolayısıyla bir nebze de olsa yaşanan can kayıplarının önüne geçilebilecek.

Son olarak, Afrika, Asya ve Latin Amerika'da testine başlayan bu işlevsel hava durumu uygulamasının, ne zaman son kullanıcıya sunulacağıyla ilgili maalesef herhangi bir bilgi bulunmuyor.

IITqVRWvDAw


Not: Videodaki fon müzik: "Say I Can't Do It - Wizardz Of Oz"

SDN (http://shiftdelete.net/ibm-internetsiz-hava-durumu-uygulamasi-79464)

WeBMasteR
18.Şubat.2017, 21:06
Fırtına, sel gibi yoğun geçecek olaylar için önemli bir bilgi kaynağı olmuş. Gerçi akıllı telefonu olup da interneti olmayan kalmadı pek ya yeni ne de sağolsun IBM.