PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google Haritalar, Gerçek Zamanlı Önerilerde Bulunacakerkolay
09.Şubat.2017, 20:33
Son güncellemesiyle büyük kullanım kolaylığı sağlayacak bazı önemli yeniliklere kavuşan Google Haritalar artık yolculuk sırasında eş zamanlı şekilde mekan, toplu taşıma ve rota önerilerinde bulunacak.

https://storage.googleapis.com/gweb-uniblog-publish-prod/original_images/Maps_US_HomescreenComp-1.gif
Android uygulaması için yayınlanan son güncelleme ile ana ekrana gelen üç ana sekme altında kullanıcılara gidecekleri ve bulundukları konumlar hakkında eş zamanlı öneriler gösterilecek. Örneğin "Yer" sekmesi altında kafe, restoran, eczane, benzin istasyonu, çiçekçi, posta dairesi, restoran ve ATM gibi noktalara anında ulaşabilmek mümkün.

Diğer taraftan "Sürüş" başlığı altında hedeflenen noktaya en kısa ve trafiğin en az olduğu güzergahı bulabilir, böylelikle özellikle kalabalık şehirlerde aracınızla kalabalığa girmeden yolculuk edebilirsiniz. "Toplu taşıma" sekmesi ise hangi otobüsün ne zaman geleceğini ve seyahatinizin kaç dakika süreceğini listeleyerek durağa vaktinde giderek zaman kaybı yaşamanızın önüne geçiyor.
https://storage.googleapis.com/gweb-uniblog-publish-prod/images/homescreen_US_pixel_places.width-500.png
Hatırlayacağınız gibi yakın zamanda ülkemizde de kullanıma sunulan "Transit" özelliği ile tüm toplu taşıma bilgilerine tek tıkla ulaşılabiliyor. Google Haritalar’ın eski sürümlere nazaran artık çok daha kolay şekilde erişilebilen araçların iOS platformuna ne zaman geleceği ise şimdilik belli değil.

Kaynak: https://blog.google/products/maps/get-real-time-commute-info-and-more-one-tap/

Ziyaretçi
20.Şubat.2017, 11:07
çok sağolun teşekkürler

vizyon
20.Şubat.2017, 11:16
çok sağolun teşekkürler

WeBMasteR
20.Şubat.2017, 13:14
Rica ederiz. Altı üstü bir haber yaw!..

erkolay
20.Şubat.2017, 22:39
Arkadaş, mesaj sayısı arttırmak istemiş. Ama aynı mesajı her konuya yazman hoş bir görüntü ortaya çıkarmıyor vizyon arkadaş. Biraz vizyon lütfen!...

edasoylu
12.Mart.2017, 02:28
güzel paylaşım teşekkürler..

fermuar
17.Nisan.2017, 14:41
Evet geçen gün yol tarifi için ek uygulama olmadan direkt olarak google üzerinden arama yaptım. Rahatlıkla gideceğim yere vardım. Denendi ve başarılı bulundu. Teşekkürler :o