PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LibreSSL 2.3.0 Sürümü Duyurulduerkolay
25.Eylül.2015, 20:45
2014 yılında, OpenSSL'den çatallanarak kod temelli modernizasyon, güvenlik ve en iyi uygulama geliştirme süreçlerini takip etmek amacıyla sürdürülen OpenBSD kaynak ağacına dayalı LibreSSL (https://www.libressl.org/)'in 2.3.0 sürümü duyuruldu.

https://www.libressl.org/images/libressl.jpg

OpenBSD 5.9 serisine dayalı ilk sürümü yayınlanan LibreSSL hakkında daha fazla bilgi için sürüm sayfası (https://www.libressl.org/releases.html) incelenebilir. Özgür SSL anlamına gelen LibreSSL; düzeltilmesi olanaksız görülen OpenSSL'in yerine geliştirilen, alternatif bir yazılım. İnternetin temel teknolojilerini iyileştirmek için oluşturulan fona, bu çekirdek alt yapıyı sağlamlaştırmak için Google, Microsoft ve Facebook gibi devler de aralarındaki anlaşma gereği 3.6 milyon dolarlık bir bağış sağladılar. Fon, yalnızca temel çekirdeği sağlamlaştırmak ve OpenSSL alternatifi LibreSSL'in geliştirilmesini sağlamak üzere Linux Vakfı'na teslim edilmiş bulunuyor.

LibreSSL 2.3.0 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm notlarını (https://ftp.openbsd.org/pub/OpenBSD/LibreSSL/libressl-2.3.0-relnotes.txt) inceleyebilirsiniz.

LibreSSL 2.3.0 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.


İndirme sayfası (https://ftp.openbsd.org/pub/OpenBSD/LibreSSL/)
LibreSSL 2.3.0 (https://ftp.openbsd.org/pub/OpenBSD/LibreSSL/libressl-2.3.0.tar.gz)


Getgnu.org (https://www.getgnu.org/internet/libresslin-2-3-0-surumu-duyuruldu.html)

AnkB
26.Eylül.2015, 01:27
Paylaşım için teşekkür ederim :)

WeBMasteR
26.Eylül.2015, 02:38
Madem OpenSSL'den daha iyi, biz de sunucularımızda değiştirsek mi dersiniz?