PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oliver Stone: Dünya için en büyük tehdit IŞİD değil, ABD...erkolay
25.Eylül.2015, 01:22
ABD'li ünlü yönetmen Oliver Stone 'ABD'nin Anlatılmayan Tarihi' adlı dizi projesinin tanıtımında ülkesinin dış politikasını topa tuttu...https://i.radikal.com.tr/620x332/2015/09/23/fft107_mf5893142.Jpeg

"Ortadoğu 'yu istikrarsız hale getirdik. Sonra da kendi yarattığımız kaostan IŞİD'i sorumlu tuttuk." Sözler ABD 'li yönetmen Oliver Stone'a ait. Üç kere Oscar'a aday olan yönetmen, 'ABD'nin Anlatılmayan Tarihi' adlı yeni televizyon dizisinde, Washington yönetiminin izlediği dış politikaya sert eleştiriler getirecek. Yeni dizisini basına tanıtan Stone, Ortadoğu'daki kaosu ABD'nin yarattığını vurgulayarak " Dünya için en büyük tehdit IŞİD değil, ABD" diye konuştu.

Akademisyen Prof. Dr. Peter Kuznick ile birlikte kaleme aldığı 'ABD'nin Anlatılmayan Tarihi' adlı kitabını televizyon dizisine uyarlayan yönetmen Oliver Stone, yeni projesi hakkında Middle East Eye adlı haber sitesine konuştu. Oscar'a üç kez layık görülen yönetmen Stone, eser için yürüttüğü araştırmalarda kendisini en çok şaşırtan konunun ABD’nin Ortadoğu’daki müdahaleci politikaları olduğunu belirterek "Tüm Ortadoğu bölgesini istikrarsız hale getirdik, kaos yarattık. Sonra da kendi yarattğımız kaostan IŞİD'i sorumlu tuttuk" dedi. Stone, "Tehdit altında olan biz (ABD) değiliz, Biz bir tehdidiz" ifadesini kullandı.

Kuznick de "Önce sorunları yaratıyoruz, sonra da bu sorunları çözmek için büyük askeri planlar hazırlıyoruz ve o askeri çözümler işe yaramıyor" eleştirisi getirdi.

Sputnik News (https://sputniknews.com/us/20150922/1027364838/Oliver-Stone-Untold-History.html)
Türkçe: Radikal (https://www.radikal.com.tr/hayat/oliver_stone_dunya_icin_en_buyuk_tehdit_isid_degil _abd-1439298)