PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mozilla Firefox 41 Serisi Versiyon Güncellemelerideniz
23.Eylül.2015, 16:59
Mozilla Firefox 41.0 Sürümüne Güncellendi
Hızlı, işlevsel ve açık kaynak kodlu internet tarayıcısı Mozilla Firefox'un 41.0 sürümü duyuruldu. Yeni sürüme ilişkin olarak izlenimlerin Mozilla (https://input.mozilla.org/tr/feedback/firefox/41.0?utm_source=releasenotes)'ya ya da Bugzilla (https://bugzilla.mozilla.org/)'ya bildirilmesi rica ediliyor.

https://www.getgnu.org/wp-content/uploads/firefox.hakkinda1.png (https://www.getgnu.org/wp-content/uploads/firefox.hakkinda1.png)

Firefox'a bir profil resmi atama yeteneği kazandırıldığı belirtilirken, SVG resimlerin artık favicon olarak kullanılabileceği ifade edildi. Mozilla Firefox 41.0 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm notlarını (https://www.mozilla.org/en-US/firefox/41.0/releasenotes/)inceleyebilirsiniz.

Güvenlik, kararlılık, hız ve daha fazlası... ilkesi ile yoluna devam eden tarayıcı; casus yazılımlara, virüslere ve istenmeden açılan pencerelere karşı geliştirilen koruma kalkanına, yemleme korumasına sahip ve getirdiği binlerce yararlı eklentiyle istenilen biçimde kişiselleştirilebiliyor. Çeşitli güvenlik düzeltmeleri ve kimi sorunların çözümünü içeren yeni sürümde, hızlı JavaScript performansı sağlanmış bulunuyor. Çoğu eklenti Firefox ile öntanımlı biçimde uyumlu kullanılabiliyor. HTML5, XHR, MathML, SMIL için destek standartları geliştirilen; kimi kararlılık sorunları da giderilen Mozilla Firefox, web ve eklenti geliştiricileri için donanımsal hızlandırılmış grafikler ve HTML5 teknolojileri gibi yetenekleriyle ve önemli ölçüde iyileştirilen JavaScript performansı ile geliyor.

Firefox; dünyanın çeşitli yerlerindeki Mozilla topluluk üyelerinin katkılarıyla 80'den fazla dilde kullanılabiliyor.
Mozilla Firefox 41.0 edinmek için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.İndirme sayfası (https://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html)Getgnu.org (https://www.getgnu.org/internet/mozilla-firefox-41-0-surumune-guncellendi.html)

erkolay
02.Ekim.2015, 00:05
Hızlı, işlevsel ve açık kaynak kodlu internet tarayıcısı Mozilla Firefox'un 41.0.1 sürümüne güncellendi. Yeni sürüme ilişkin olarak izlenimlerin Mozilla (https://input.mozilla.org/tr/feedback/firefox/41.0?utm_source=releasenotes)'ya ya da Bugzilla (https://bugzilla.mozilla.org/)'ya bildirilmesi rica ediliyor.

Mozilla Firefox 41.0.1 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm notlarını (https://www.mozilla.org/en-US/firefox/41.0.1/releasenotes/) inceleyebilirsiniz. Flash eklentileri ile yaşanan kilitlenme problemi giderilen Firefox'ta çeşitli hatalar da çözümlenmiş bulunuyor.