PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Volkswagen, 11 Milyon Aracı Geri ÇağırıyorWeBMasteR
23.Eylül.2015, 04:03
Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından emisyon ölçümleri sırasında hile yaptığı açıklanan Volkswagen’de sular durulmuyor. Yapılan son açıklama ise durumun vahametinin ne kadar büyük boyutlarda olduğunu gösterir nitelikte.

https://www.otopark.com/wp-content/uploads/2015/09/VW_2.0_TDI_motor-696x522.jpg

Volkswagen’in yaptığı açıklamada, AB’nin kriterlerine göre üretilmiş Euro 6 normuna sahip motorların motor yönetim yazılımı adı verilen düzeneğe sahip olmadığı, söz konusu olaydan EA 189 kodlu 2.0 TDI motorların etkilendiği belirtildi. Dünya genelinde bu motor koduna sahip yaklaşık 11 milyon aracın bulunduğunu açıklayan marka, müşterilerinin güvenini ve sadakatini geri kazanmak için bu araçlar hakkında yakın zamanda bir geri çağırma sürecinin başlayacağını açıkladı.
*
İddialara göre 11 milyon aracın servise çağrılması, şirketin kasasından yaklaşık 6.5 milyar €’luk bir paranın çıkması demek. Üstüne üstlük bir de gelebilecek olası cezalar eklenince hesabın epey kabaracağı aşikar. Olayların patlak vermesinin ardından piyasa değeri %20 oranında eriyen Alman devinin ilerleyen süreçte neler yaşayacağı ise merakla bekleniyor.

www.otopark.com

deniz
23.Eylül.2015, 10:50
Alaman devinin daha önce bir hatasını duymamıştım. Ne ağır gelmiştir şimdi bu olay.