PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nokta Dergisi'nin internet sitesi de erişime engellendideniz
17.Eylül.2015, 18:24
Nokta Dergisi'nin internet sitesine de erişim engeli
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hayatını kaybeden askerlerin tabutları önünde selfie çekerken gösterilen montajını kapağına taşıdığı için toplatılan Nokta Dergisi'nin internet sitesine erişim engellendi.


https://www.imctv.com.tr/wp-content/uploads/2015/09/nokta-dergisi-kapak.jpg

Derginin Twitter adresinden, internet sitesinin (https://www.noktadergisi.com.tr/) de engellendiği bildirildi.


Nokta Dergisi'nin bu haftaki sayısı, "Cumhurbaşkanına hakaret ve terör örgütü propagandası" yapıldığı gerekçesiyle toplatılmış ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan, gözaltına alınmıştı.


Savcılığın talimatı üzerine polis ekipleri Nokta Dergisi'nin Kağıthane'deki bürosuna giderek, toplatma kararını tebliğ etmiş, daha sonra derginin bu haftaki sayısı dağıtım ofislerinden toplatılmıştı.

Kaynak: https://www.imctv.com.tr/nokta-dergisinin-internet-sitesine-de-erisim-engeli/

erkolay
17.Eylül.2015, 18:39
Sadece Nokta değil, Nokta'daki habere göre...

https://i.hizliresim.com/polLyz.jpg


Dergiye gerçekleştirilen polis baskını ve 'Erdoğan selfiesi' kapağı ile ilgili haber yapan 54 ayrı gazete, TV ve haber sitelerinin bu haberlerine de erişim engeli konuldu. Karar aynı zamanda aralarında gazete ve gazetecilere ait hesapların da bulunduğu 17 ayrı Twitter hesabının ilgili paylaşımlarına erişimin engellenmesini de içeriyor. Erişim engeli verilen basın kuruluşları arasında Zaman, Samanyoluhaber, Hürriyet, Radikal, Bugün, Akşam, Cumhuriyet, CNN Türk, Sözcü, Rotahaber, OdaTv, Haber7 ve AHaber de yer alıyor.
Kararda gerekçe olarak internette yer alan haber içerikleri ile bu içeriklerde kullanılan görüntü ve fotoğrafların Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın şeref ve haysiyetini aşağılayıcı nitelikte olduğu kaydedildi. Kararda, milli bir mesele olan terör eylemlerini Cumhurbaşkanının kendisine eğlence ve dekor olarak gördüğü algısı oluşturmaya yönelik olduğu ileri sürüldü. Bu durumun aynı zamanda şehit yakınlarının da onurunu zedelemeye yönelik olduğu iddia edildi.https://i.hizliresim.com/d2mRRn.jpg

https://i.hizliresim.com/d2mRp7.jpg

https://i.hizliresim.com/L4mLVb.jpg

https://i.hizliresim.com/AqWpBr.jpg