PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Efsane Gitarist Yavuz Çetin'in 'İlk' Albümü 18 Yıl Sonra Plak FormatındaWeBMasteR
11.Eylül.2015, 12:54
Dünya'da ve ülkemizdeki Kapitalizm illeti ile sürekli kavgalı, yetenekleri ile gitara başka bir hayat veren Yavuz Çetin erken yaşta intiharı seçerek aramızdan ayrılmıştı.

https://img-cdn.ntv.com.tr/gorsel/sanat/efsanevi-gitaristin-albumu-18-yil-sonra-ilk-kez-plak-formatinda,jr6s3ETIdkeQzaMCYgHjpg.jpg

2001 yılında genç yaşta trajik bir şekilde aramızdan ayrılan, Türkiye'de yetişmiş en yetenekli gitaristlerden biri olan, Blues tandanslı Türkçe Rock türünde yazdığı şarkıları ve sergilediği eşsiz performanslarıyla bir dönemin idolü Yavuz Çetin'in "İlk" albümü, 18 yıl sonra ilk kez plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

Türkçe Rock Müziği'nin en başarılı albümlerinden birisi olarak kabul edilen ve dönemi itibarıyla Rock tutkunlarının vazgeçemediği bu albüm, yüksek ses kalitesinde, açılır kapaklı, 180 gr. ağırlığında, ayrıca önlü arkalı poster ve Yavuz Çetin'in yakın dostlarının kendisiyle ilgili anıları, duyguları ve düşüncelerinin yer aldığı 2 sayfalık 'çok özel buklet' li yepyeni tasarımıyla plakseverlere sunuluyor.

Yaşamı boyunca 1960' lı ve 1970' li yılların Blues ve Rock müziklerinden etkilenir Yavuz Çetin. Blues ve Rock müziğinin ruhunu Türkçe sözlerle harmanlar ve birbirinden güzel şarkılar yazarak kısa sürede büyük bir hayran kitlesine sahip olur.

Jimi Hendrix'i ve dünyaya mal olmuş Blues şarkılarını da yorumlamaktan her zaman büyük bir keyif alır.

Kendine özgü duruşu, tavırları, sevecenliği, paylaşımcılığıyla dostları ve müzisyen çevresinde bunun yanısıra olağanüstü müzikal yeteneği, stili ve şarkılarıyla kısa sürede müzik dünyasında farkedilen ve çok sevilen Yavuz Çetin, kendi şarkılarının yanısıra çok sayıda sanatçının stüdyo albümlerinde yer almış ve sahne performansları sergilemiştir. Kurucusu olduğu Labirent, Grup Pi, Yavuz Çetin Band ve 16 yıl çaldığı Blue Blues Band'in yanısıra uzun süre MFÖ grubunun gitaristliğini de üstlenmiş ve sayısız sahne performansı sergilemiştir.
Ercan Saatçi ile Aykut Gürel'in prodüktörlüğünde ve Yavuz Çetin'in süpervizörlüğünde gerçekleşen sanatçının bu "İlk" albümünde toplam 12 adet söz ve müziği kendisine ait olan şarkı yer almaktadır. Kendisine Özkan Uğur, Göksel, Sunay Özgür, Cengiz Tuncer, Yavuz Darıdere ve Serdar Öztop gibi tanınmış başarılı müzisyenler eşlik etmiştir.

Erkeğin Olmak İstiyorum , Bilmem Neden İnat Ettim , Kimse Bilemez, Bodrum Gecesi Yüzünden, Ağlamayı Sevmem Ben, Sahil, Birkaç Saat ve Fanki Zonki Tonki gibi Çetin'in bugün de hala dillerden düşmeyen hit şarkılarını barındıran plak, bu hafta itibarıyla EMI - Universal Müzik Türkiye dağıtımıyla büyük müzik marketlerde, İstanbul'un plak dükkanlarında ve rainbow45records web sitesinde satışa sunulmuştur.

NTV