PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye'de İnternet YavaşladıYeniwebci
09.Eylül.2015, 19:57
Ülkece zorlu bir süreçten geçiyoruz. Yaşanan tüm bu olumsuzluklar nedeniyle Türkiye genelinde internet hızında aşırı yavaşlama, hatta bazı zamanlarda internetin tamamen kullanılamaz hale geldiği belirlendi.

https://www.silikonvadisi.tv/wp-content/uploads/2015/09/tuikten-nternet-erisiminde-ilginc-istatistik.jpg


Dün saat 23.00'ten itibaren, ülke genelinde internet hızının ciddi bir oranda yavaşladığı gözlemlendi. Özellikle Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım platformlarında hissedilen bu yavaşlama, bu sitelere erişimi kimi zaman imkansız kılıyor. VPN bağlantısı olmadan bu siteleri sağlıklı bir şekilde görüntüleyemeyen kullanıcılar, yaşanan bu hız düşüşüne tepki gösterdi.


Hayaller 4.5G, Hayatlar 2.5G
Özellikle 4.5G projeleri üzerinde çalışıldığı şu günlerde yaşanan bu hız düşüşü, kullanıcıların şikayet ettiği konuların başında geliyor. Türk Telekom'un yurtdışı çıkış hatlarından dolayı bu sorunun yaşandığı belirtilirken, çözümü üzerinde de çalışmalar yapıldığı belirtildi.


Siber Saldırı Mı?

Yavaşlamanın bir diğer sebebi olarak da, Türkiye çıkışlı ve İspanya hedefli bir siber saldırıda Türkiye'nin arada kaldığı yönünde. Dünya genelindeki siber saldırıları gösteren norsecorp.com isimli internet sitesine göre de Türkiye siber saldırı altında. Tabii ki bu ifadeleri kanıtlayan resmi kollardan gelen bir açıklama şuan için bulunmuyor.


Ülkemizin üzerindeki kara bulutlar, umarız ki yakın zaman içerisinde yok olur.

Kaynak (https://www.silikonvadisi.tv/sosyalmedya/turkiyede-internet-yavasladi-74245.html)