PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsung Galaxy Gear S incelemeerkolay
04.Eylül.2015, 20:53
Samsung Galaxy Gear S inceleme Akıllı saatler… Akıllı telefonlar ve tabletlerin ardından gelen yeni teknoloji trendi olan akıllı saatler, yavaş yavaş gelişiyorlar ve çok yavaş da olsa yaygınlaşıyorlar. İlk etapta adımlarımızı sayan, telefon çalınca kolumuzda titreyen akıllı bantlar yaygınlaşma aşamasında. Akıllı saatler de teknik olarak belli bir aşamayı geçtikten sonra yaygınlaşmaya başlayacaklar. Her ne kadar Samsung Gear S2'nin duyurusu gerçekleşmiş olsa da hazırlık için Gear S'i mercek altına aldık.


Rahat olmasına rahat…
Samsung Gear S, biraz kalın olmasına rağmen gayet ergonomik. Bileğinizi rahatsız edecek bir yapıda değil. Kauçuk malzeme kullanılan kayışıyla kolayca genişlik ayarı yapılabiliyor. Saatin arka tarafında sim kart girişi ile nabız ölçme sensörüyer alıyor. Bu sensör sayesinde saat kolumuzda takılıyken, nabız ölçümü üzerinden yola çıkılarak farklı farklı testlerin yapılmasını sağlayabiliyoruz.


Ürünün ön tarafında 2 inçlik bir Super AMOLED ekran bulunuyor. 360 x 480 piksel çözünürlüklü bu ekran, son derece net bir görüntü elde edilmesine imkan sağlıyor. Sadece Galaxy telefonlarla kullanılabilen Gear S, telefona bağlanmak için Bluetooth'u kullanıyor.


https://www.btnet.com.tr/wp-content/uploads/2015/09/16.jpg (https://www.btnet.com.tr/wp-content/uploads/2015/09/16.jpg)

Neler yapılabiliyor?

Samsung Gear S'i kullandığım süre içerisinde cihazı en çok medya kontrolleri için kullandığımı söyleyebilirim. Telefonunuz cebinizdeyse ve müzik dinliyorsanız, Gear S ile sesi açıp kısabilir veya şarkı değiştirebilirsiniz. Diğer güzel kullanım alanı ise direkt olarak saatten konuşabiliyor olmak. Özellikle evde bazı durumlarda bir hayli iş görebiliyor. Ayrıca adım sayar ve nabız ölçer özellikleri de dikkat çekici. Sim kart taktığınız takdirde haritalar gibi ekstra özelliklerden de faydalanabiliyorsunuz. Tüm bildirimlerin Gear S'in ekranına düştüğünü de belirtmeden geçmeyelim.


Ürünün şarjı –sim kartsız kullanıldığında- yaklaşık 1 buçuk gün kadar gidiyor. Bataryasını şarjı etmek için muhakkak kullanılması gereken minik aparat, Gear S'in en büyük eksisi diyebiliriz. Standart bir micro USB kablosuyla şarj edemiyoruz maalesef.

BTnet (https://www.btnet.com.tr/102586-samsung-galaxy-gear-s-inceleme.html)