PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Popüler Arama Sorgusu: San Andreas Fayı; Onedio'da Spam, Film İzleme Sitesine Tanıtımerkolay
27.Ağustos.2015, 20:18
Google Trends çıktı mertlik bozuldu!

Google News ve Trends servisleri çıktığından beri özellikle News kayıtlı sitelerin spam haber yayınlamasına alışığız. Ama bugünki vaka tam bir ahlaksızlık örneği. Onedio gibi dev bir sitede böyle bir içeriği görünce çok şaşırdım ve malesef "ahlaksızlık" kelimesini kullanmak zorunda hissettim kendimi.

Günün popüler arama sorguları içinde 16. sırada yer alan "San Andreas Fayı" için haber sitelerinden spam yayın bekliyorduk zaten. Ama o da ne? Hala Google Trends sayfasında bile spam ve w4rez içeriğe tanıtım yapan Onedio sitesinin yayını bulunuyor. Yazıklar olsun! Koskoca site, bir filmizleme sitesinin içeriğine tanıtım yapıyor ve o sitenin içeriğine birkaç tane de link veriyor:


HEMEN İZLE: izlefullhdfilm . com / san-andreas-fayi-izle-2015-turkce-dublaj/

Linki böyle biz ayırdık. Sitede aktif linkler bulunuyor.

Görüntü herşeyi daha iyi anlatır:

https://webmaster.bbs.tr/resim/image.uploads/27-08-2015/original-825a4559e8c1ddf5cb421b509d0ff35e.png

Extreme Bright
27.Ağustos.2015, 20:56
Böyle bir haberi hiç yakıştıramadım Onedio sitesine. Ama başınıza bela olmasınlar hocam. Bu yazınızı görünce dava açabilirler.

erkolay
27.Ağustos.2015, 21:03
Sağol Extreme Bright arkadaş. Biz gerçeğe aykırı beyanla, karalama kampanyası yapmadık. Gerçek olan bir durumu görüntüleri ile birlikte sunduk. Bununla uğraşacak biri varsa tüm Dünya güler yaw! Böyle bir sebeple başımız belaya girecekse yaşamayalım gitsin...

O kadar korkmayın. Haberimiz doğrudur ve duyarlılığın sağlanması için bizim böyle yayınlar yapmamız iyi olur. Umarım başka siteler de durumu farkeder ve tepkisini ortaya koyarlar. Onedio sitesini de sorumluluğa davet ediyorum ve bu "ahlaksız" yayını bir an evvel sitelerinden kaldırmalarını öneriyorum. Yapmayın, sektörün gözbebeklerinden biri olarak kötü örnek olmayın.

AnkB
28.Ağustos.2015, 02:04
Bilgilendirme için teşekkür ederim.